سه‌شنبه ۱۳۹۷/۰۵/۳۰

اصغری، معاون برنامه‌ریزی و توسعه سرمایه‌انسانی شهرداری قزوین:

تقویم رویدادهای گردشگری برای اولین بار در قزوین تدوین شد

حسنعلی اصغری، معاون برنامه‌ریزی و توسعه سرمایه‌انسانی و رئیس کارگروه گردشگری شهرداری قزوین از تدوین تقویم رویدادهای گردشگری برای اولین بار از سوی شهرداری قزوین خبر داد.

به گزارش روابط‌عمومی معاونت برنامه‌ریزی و توسعه سرمایه‌انسانی شهرداری قزوین، اصغری اظهار‌کرد: با توجه به ظرفیت‌های بالای صنعت گردشگری در قزوین و برگزاری رویدادهای متعدد با پیوست گردشگری از سوی سازمان‌های زیرمجموعه مدیریت‌شهری، اهمیت تدوین تقویم رویدادهای گردشگری شهرداری قزوین با رویکرد اطلاع‌رسانی مؤثر به شهروندان و گردشگران از سوی کارگروه گردشگری در دستور کار قرار گرفت و در نهایت به تصویب اعضای کارگروه رسید.

رئیس کارگروه گردشگری شهرداری قزوین با اشاره به نام‌گذاری سال 2017 میلادی از سوی سازمان جهانی گردشگری ملل متحد به‌نام "گردشگری‌پایدار، ابزاری برای توسعه"، با تأکید بر ضرورت تدوین تقویم رویدادهای گردشگری به‌منظور توسعه و رونق صنعت گردشگری اظهار‌داشت: از جمله مزیت‌های این تقویم علاوه بر برگزاری رویدادهای متنوع گردشگری در سطح شهر قزوین، اطلاع‌رسانی به گردشگران داخلی و خارجی برای حضور در جشنواره‌ها، همایش‌ها و در‌نهایت ایجاد رونق اقتصادی برای مشاغل جاذب‌سفر است.

اصغری درخصوص برخی از رویدادهای شاخص تقویم رویدادهای گردشگری شهرداری قزوین گفت: با توجه به برنامه‌ریزی و اجرای این تقویم در شش‌ماهه‌دوم سال 1397 میتوان از مهم‌ترین رویدادهای عملیاتی آن را برگزاری ویژه‌برنامه‌های هفته فرهنگی قزوین به عنوان سرآغاز اجرای آن برشمرد.

معاون برنامه‌ریزی و توسعه سرمایه‌انسانی شهرداری قزوین از جمله رویدادهای مهم تقویم رویدادهای گردشگری شهرداری قزوین را جشنواره ‌ملی‌ غذای‌سنتی، جشنواره پخت غذاهای‌محلی، باغ‌گشت باغستان‌سنتی‌قزوین، جشنواره ترشیجات، جشنواره تئاتر‌شهروندی، جشنواره فیلم‌کوتاه، جشنواره آدم‌برفی، جشن شب‌یلدا، تورهای گردشگری محلات، رویدادهای ورزشی، جشنواره تخم‌مرغ‌های‌تزئینی، جشنواره هفت‌سین، نوروزخوانی، جشنواره شیرینی‌های‌سنتی، نمایشگاه‌های عکس، جشنواره هفت‌سین و ویژه‌برنامه ‌نوروز‌1398 معرفی کرد.

این مقام مسئول با تأکید بر اهمیت تدوین تقویم گردشگری در مقیاس استانی افزود: شهرداری قزوین آمادگی مشارکت با همه دستگاه‌های‌دولتی استان به‌منظور تدوین تقویم رویدادهای گردشگری استان قزوین در سال 1398 را دارد.

اصغری تصریح‌کرد: کلیه رویدادهای اعلام‌شده در این تقویم در سامانه تقویم گردشگری ایران به نشانی  www.Tourismcalendar.ir به عنوان تارنمای مرجع رویدادهای گردشگری کشور با هدف بهره‌برداری حداکثری شهروندان و گردشگران ثبت خواهد شد.

وی در پایان افزود: شهروندان و گردشگران می‌توانند برای مشاهده و دریافت تقویم رویدادهای گردشگری شهرداری قزوین به پرتال کارگروه گردشگری به نشانی Tourism.Qazvin.ir مراجعه کنند.

پایان پیام

تصاویر مرتبط