سه‌شنبه ۱۳۹۴/۰۲/۲۹

حافظي، مدير عامل سازمان خدمات طراحي شهرداري قزوين خبر داد؛

پايان مکانيابي و طراحي کيوسک‎هاي بازيافت در قزوين

محمد اسماعيل حافظي، مدير عامل سازمان خدمات طراحي شهرداري قزوين از پايان پروژه مکانيابي و طراحي زيرساخت کيوسک هاي بازيافت در سطح شهر قزوين خبر داد.

   

 

به گزارش روابط عمومي سازمان خدمات طراحي شهرداري قزوين؛ حافظي افزود:با توجه به  روند رو به رشد جمعيت شهرها و تغييرات عمده سبک زندگي مردم و رو آوردن به محصولات بسته بندي، ميزان و نوع توليد زباله شهري، تحت تاثير قرار گرفته است.

وي بيان کرد: تجربه 35 ساله کشورهاي صنعتي در زمينه بازيافت مواد از زباله‌هاي شهري نشانگر اين بوده است که يکي از بهداشتي ترين و اقتصادي ترين روش هاي بازيافت زباله هاي شهري، جداسازي زباله در محل توليد و يا همان تفکيک در مبدا مي‌باشد .

 

 حافظي افزود: به منظور ساماندهي اين امر سازمان خدمات طراحي شهرداري قزوين به درخواست سازمان مديريت پسماند در خرداد ماه سال 93 موضوع "مکانيابي و طراحي زيرساخت کيوسک هاي بازيافت در شهر قزوين " را در دستور کار و اقدامات خود قرار داد.

اين مسؤول با بيان اينکه کيوسک هاي مورد نظر در راستاي فرهنگ سازي و تشويق مردم در امر تفکيک از مبدا برنامه ريزي و طراحي گرديده است، افزود: اين روش در کنار روش مراجعه حضوري پيمانکار براي جمع آوري زباله‌هاي بازيافتي مطرح مي‌باشد.

وي گفت: در واقع کيوسک هاي بازيافت محلي براي مراجعه حضوري شهروندان جهت تحويل زباله بازيافتي، محلي جهت ارتباط مستقيم مسئولين حوزه پسماند شهري و محلي جهت آموزش ضرورت تفکيک از مبدا و نحوه تفکيک مي باشد.

مدير عامل سازمان خدمات طراحي شهرداري قزوين با اعلام اينکه در پروژه حاضر ابتدا پيوست هاي اقتصادي و اجتماعي تهيه گرديده است، اظهار کرد: استفاده از اين نتايج و همچنين مدل سازي در محيط GIS با در نظر گرفتن شاخص هايي نظير ويژگي هاي کالبدي ، اجتماعي ، اقتصادي و زيست محيطي اقدام به مکانيابي بهينه ترين نقاط ، جهت جانمايي کيوسک هاي بازيافت مي باشد.

وي با يادآوري اينکه پس از انجام بررسي و بازديدهاي ميداني و تدقيق موقعيت مکان هاي پيشنهادي خبر داد: در نهايت ده نقطه جهت طراحي انتخاب گرديد و برابر آن نقشه هاي اجرايي معماري، سازه، برق و مکانيک و دفترچه متره و برآورد تهيه شد.

حافظي بيان کرد: کيوسک ها به دو شکل سازه ثابت و متحرک (کانکس) و از نظر حجمي و نما در يک تيپ طراحي شده اند تا علاوه بر اينکه در ذهن شهروندان به راحتي ثبت گرديده و تبديل به يک برند شود، در هر منطقه اي از شهر قزوين قابل احداث و جابجايي باشد.

پايان پيام

 

تصاویر مرتبط