دوشنبه ۱۳۹۴/۰۵/۲۶

حافظي، مديرعامل سازمان خدمات طراحي شهرداري قزوين:

طراحي بوستان دانش در ناحيه منفصل شهري ناصرآباد قزوين به پايان رسيد

محمداسماعيل حافظي، مدير عامل سازمان خدمات طراحي شهرداري قزوين از پايان طراحي بوستان دانش در ناحيه منفصل شهري ناصرآباد به سفارش منطقه يک شهرداري خبر داد.

به گزارش روابط عمومي سازمان خدمات طراحي شهرداري قزوين؛ محمداسماعيل حافظي گفت: پروژه مطالعه و طراحي بوستان دانش با رويكرد كاهش معضلات اجتماعي در نواحي كمتر توسعه يافته شهر قزوين در زميني به مساحت 5هزار مترمربع در ناحيه ناصر آباد از ابتداي تيرماه سال گذشته در دستور كار قرار گرفت.

حافظي افزود: طراحي بوستان‌هاي كوچك مقياس محله‌اي صرفنظر از عملكرد زيست محيطي و نقشي كه در سرزندگي و شادابي محلات دارند، در صورتيكه در مناطق كمتر توسعه يافته طراحي شوند مي‌توانند نقش بسزايي نيز در كاهش آسيب ها و معضلات اجتماعي و به تبع آن افزايش سلامت روحي و رواني افراد ساكن  در اين مناطق داشته باشند.

وي بيان کرد: با توجه به اين رويكرد و با هدف تبديل فضاهاي خالي متروكه در محلات به پارك و فضاهاي سبز و كاربري هاي كوچك مقياس فرهنگي، طراحي بوستان دانش آغاز شد.

 اين مسؤول گفت: زمين مورد طراحي در محدوده شمال غربي ناصر آباد قرار گرفته است كه در وضع موجود ساختمان شوراي حل اختلاف روستا در ضلع شمالي زمين و يك دريچه قنات در ضلع شمال شرقي زمين وجود دارند.

مدير عامل سازمان خدمات طراحي شهرداري قزوين  اظهار کرد:براي استفاده بهينه از قنات موجود و با توجه به شيب طبيعي شمال به جنوب موجود در سايت از اين قنات جهت تلطيف فضاي پارك و آبياري فضاي سبز استفاده شده است.

وي اضافه کرد:آب قنات به صورت جوي آبي روان در امتداد مسيري منحني از ميان بوستان عبور كرده و به آبنماي طراحي شده در قسمت جنوب بوستان مي‌رسد و سپس از ضلع جنوبي خارج مي‌شود.

 

وي يادآورد شد : ساختمان موجود در پارك نيز پس از بازطراحي تغيير كاربري يافته و به عنوان كتابخانه كوچك محلي  مورد استفاده ساكنين قرار ميگيرد. تعبيه مسير سلامت، فضاي بازي کودکان و فضاي ورزش بزرگسالان از ديگر امکانات طراحي شده در پارک مي باشد. تمامي شبکه هاي دسترسي داخل پارک جهت استفاده بهتر به صورت منحني هايي نرم طراحي شده اند و در نهايت نقشه هاي اجرايي پروژه به همراه متره و برآورد جهت اجرا به شهرداري منطقه 1 تحويل شد.

پايان پيام

 

 

 

 

تصاویر مرتبط