سه‌شنبه ۱۳۹۵/۰۱/۱۰

حافظي، مديرعامل سازمان خدمات طراحي شهرداري قزوين:

طراحي هندسي و تعريض مسير نجف آباد و نقاط دسترسي آن به پايان رسيد

مديرعامل سازمان خدمات طراحي شهرداري قزوين از پايان پروژه طراحي هندسي و تعريض مسير نجف آباد و نقاط دسترسي آن به طول 600 کيلومتر خبر داد.

به گزارش روابط عمومي سازمان خدمات طراحي شهرداري قزوين؛ محمد اسماعيل حافظي مدير عامل اين سازمان افزود: دسترسي به شهرک انديشه و روستاهاي وثوق آباد و حسن آباد از طريق نجف آباد امکان پذير است و راه‌هاي ارتباطي اين ناحيه از جنوب به شهر قزوين، از شمال به روستاي وثوق آباد و حسن آباد و شهرک انديشه منتهي مي‌شود و همچنين در شمال روستا مسيري در امتداد کانال مادر به سمت آموزشکده فني و حرفه اي شهيد بابايي قرار دارد.

حافظي افزود:کاربري‎هاي حاشيه اين مسير شامل تجاري، اداري و آموزشي به صورت مستقيم به معبر موجود دسترسي دارد و با توسعه بخش هاي مسکوني در طرح هاي توسعه اين ناحيه ، جاذبه هاي سفر آن به طور چشمگيري افزايش خواهد يافت.

وي بيان کرد: از همين رو افزايش ايمني و تسهيل عبور و مرور و نيز ارتباط مناسب با ساير نواحي مذکور، طراحي هندسي و تعريض اين مسير از اهميت بالايي برخوردار است.

اين مسؤول ادامه داد: طرح تفصيلي نواحي شهري نجف آباد، وثوق آباد، حسن آباد و انديشه به عنوان طرح هاي بالادست پروژه مورد بررسي قرار گرفت و مطابق آن کليه ضوابط يک مسير « شرياتي درجه دو اصلي » براي طراحي مسير اعمال و ورودي ايمن به ناحيه منفصل از طريق طراحي ميدان ورودي تأمين شد.

وي اضافه کرد: با توجه به ارتباط کاربري‌هاي دو سمت مسير و عدم تسهيلات عبور عرضي سهل و ايمن عابر پياده در وضع موجود، فراهم کردن چنين امکاني از نکات مهم اين طرح است.

حافظي بيان کرد: همچنين پياده راه مناسب در حاشيه مسير و متناسب با دسترسي هاي آن و با نظر ويژه به تسهيل تردد معلولان و افراد مسن طراحي شده است و از طرفي مسير موجود فاقد روسازي مناسب است.

وي ادامه داد: روسازي مناسب موجب ايجاد بستري روان و ايمن براي خودروها و کاهش لغزش خودرو و صدمات ناشي از آن مي‌شود و در صورت تحقق آن سطح خدمات رساني معبر افزايش يافته و تصادفات ناشي از عدم کفايت طول توقف نيز کاهش مي يابد.

حافظي با بيان اين مطلب که در اين پروژه شبکه جمع آوري آب هاي سطحي به گونه اي طراحي شده است که تمام انهار سنتي آبياري کشاورزي ساماندهي شده نيز جوابگوي جريان فصلي موجود باشد، گفت: با توجه به عدم کفايت روشنايي و علائم ترافيکي موجود، تأمين روشنايي مناسب و جانمايي علائم ترافيکي، متناسب با هندسه معبر به دقت صورت گرفته و تمام نقشه هاي اجرايي طرح مطابق با ضوابط و آيين نامه هاي مصوب ملي و بين المللي تهيه شده است.

پايان پيام

 

تصاویر مرتبط