دوشنبه ۱۳۹۵/۰۳/۰۳

حافظي، مديرعامل سازمان خدمات طراحي شهرداري قزوين:

طرح پروژه خانه فرهنگ ناحيه منفصل شهري چوبيندر تهيه شد

محمداسماعيل حافظي، مديرعامل سازمان خدمات طراحي شهرداري قزوين از پايان مطالعه و طراحي خانه فرهنگ ناحيه منفصل شهري چوبيندر خبر داد.

 

به گزارش روابط عمومي سازمان خدمات طراحي شهرداري قزوين؛ محمد اسماعيل حافظي  گفت: طراحي خانه هاي فرهنگ در محلات با توجه به کمبود سرانه فرهنگي و آموزشي شهرها و به ويژه محلات کمتر توسعه يافته از جايگاه ويژه اي برخوردار است.

 

وي گفت: ايجاد زمينه و فرصت مناسب براي جلب مشارکت مردم در امور فرهنگي، شناسايي و شکوفايي استعدادها و خلاقيت هاي هنري شهروندان محلات، بسترسازي براي تحقق و ارتقاي فرهنگ شهروندي و افزايش حس تعلق در محلات از مهم ترين دلايل ساخت خانه هاي فرهنگ در مناطق مختلف شهر به شمار مي رود.

 

اين مسؤول خاطر نشان کرد: اين پروژه در زميني به مساحت 785 مترمربع در ناحيه چوبيندر و در مجاورت بافت مسکوني اجرا مي شود و در سه طبقه با متراژ تقريبي هزار و 300 متر مربع طراحي شده است.

 

مدير عامل سازمان خدمات طراحي شهرداري قزوين با بيان اين مطلب که در طبقه همکف فضاي آمفي تئاتر با ظرفيت حدود 100 نفر و فضاي خانه کودک قرار گرفته است، ادامه داد: کلاس هاي آموزشي به همراه کتابخانه و سايت کامپيوتر به منظور نياز بيشتر به آرامش و تمرکز در کنار يکديگر و در طبقات اول و دوم جانمايي شده است. همچنين فضايي تحت عنوان کتابخانه کودک در طبقه دوم به منظور نهادينه کردن فرهنگ کتابخواني در کودکان طراحي شده است.

 

حافظي افزود: همچنين بنا به درخواست بهره بردار و با توجه به محروميت مادي و فرهنگي منطقه، فضايي براي آموزش بانوان با هدف خوداشتغالي و توانمند سازي آنها در نظر گرفته شده است.

 

مدير عامل سازمان خدمات طراحي شهرداري خاطر نشان کرد: به دليل باز بودن سايت از سه جهت هيچ يک از فضاها مشکل نورگيري نداشته و تمام نورگيري ها طبيعي و به صورت شمالي- جنوبي انجام مي گيرد.

 

حافظي از سادگي شکل، خوانايي پلان ها، نبود گوشه هاي تيز و بلااستفاده در پلان هاي طبقات و سهولت اجرا از ديگر امتيازات اين طرح ياد کرد.

پايان پيام

 

تصاویر مرتبط