سه‌شنبه ۱۳۹۵/۰۶/۰۹

حافظي، مدير کميته علمي اجلاس بين‌المللي شهرداران جاده ابريشم:

ويژه‌نامه معرفي شهرهاي ايراني واقع در مسير جاده ابريشم تهيه شد

محمداسماعيل حافظي، مدير کميته علمي يازدهمين اجلاس بين‌المللي شهرداران جاده ابريشم از تهيه ويژه‌نامه معرفي شهرهاي ايراني واقع در مسير جاده ابريشم خبر داد.

به گزارش اداره روابط عمومي و امور بين‌الملل شهرداري قزوين؛ وي افزود: ايران، عنصر مرکزي در کمربند اقتصادي جاده ابريشم است و نقش ژئوپليتيک ايران از دير باز تاکنون غيرقابل اغماض بوده است، به گونه‌اي که در ميان کشورهاي واقع شده در مسير راه ابريشم جديد، ايران يکي از کشورهايي است که توانايي ايفاي نقش مثبت و سازنده را در توسعه ارتباطات و مناسبات ميان کشورها داراست.

حافظي بيان کرد: در اين راستا بر اساس پيشنهاد معاون برنامه‌ريزي و توسعه شهرداري قزوين و رئيس کارگروه گردشگري در شهرداري، کميته علمي يازدهمين اجلاس بين‌المللي شهرداران جاده ابريشم، با هدف معرفي شهرهاي ايراني واقع در مسير، نسبت به تدوين ويژه‌نامه‌اي با عنوان "ايران، مرکز يک کمربند، يک جاده" اقدام کرده است.

وي اضافه کرد: در اين ويژه‌نامه بر اساس اطلاعات دريافت شده از 30شهر ايراني در مسير جاده ابريشم و چهار منطقه آزاد تجاري، معرفي شهرهاي مذکور در قالب شعار يا چشم‌انداز شهر، چکيده معرفي هر شهر، ويژگي‌هاي تاريخي و جغرافيايي، جاذبه‌هاي طبيعي و گردشگري، ويژگي‌هاي مردم شناسي و فرهنگي، صنايع دستي و سوغات، فرصت‌هاي سرمايه‌گذاري و در نهايت ارتباطات بين‌المللي تدوين شده است.

اين مسوول افزود: اين ويژه‌نامه که در آن از طراحي خاص و جذاب گرافيکي استفاده شده است و به دو زبان فارسي و لاتين تهيه شده در يازدهمين اجلاس بين المللي شهرداران جاده ابريشم رونمايي خواهد شد و مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

وي ادامه داد: توزيع اين ويژه‌نامه در اجلاس در معرفي شهرهاي ايراني در مسير جاده ابريشم و ظرفيت‌سازي مورد نياز جهت مشارکت در عرصه‌هاي فرهنگي، اقتصادي و گردشگري موثر خواهد بود.

پايان پيام

 

تصاویر مرتبط