دوشنبه ۱۳۹۵/۰۸/۰۳

حافظي، مدير عامل سازمان خدمات طراحي شهرداري قزوين:

طراحي فضاي داخلي ميدان شهيدان حسن پور به پايان رسيد

حافظي، مدير عامل سازمان خدمات طراحي شهرداري قزوين گفت:پروژه ساماندهي و طراحي فضاي داخلي ميدان شهيدان حسن پور، به سفارش سازمان زيباسازي و توسط سازمان خدمات طراحي شهرداري قزوين به پايان رسيد.

 

 

به گزارش روابط عمومي سازمان خدمات طراحي شهرداري قزوين؛ محمد اسماعيل حافظي مدير عامل اين سازمان گفت: با توجه به ضرورت بازپيرايي، زيباسازي و نورپردازي ميادين شهر قزوين، تهيه طرح ساماندهي فضاي داخلي ميدان شهيدان حسن پور در دستور کار شهرداري قزوين قرار گرفت.

 

 

 

وي افزود: در اين طرح سعي شده است تا با ساماندهي فضاي داخلي ميدان شهيدان حسن پور به مساحت تقريبي 2 هزار و 400 مترمربع، مکان دقيق المان اين شهيدان جانمايي و مرمت شود.

 

 

 

حافظي خاطر نشان کرد: با توجه به اهميت تأثير سيماي ميادين در هويت سازي و ايجاد خاطره ذهني از شهرها، سعي شده است طراحي اين ميدان به گونه اي باشد که به آفرينش و تکميل سيماي به ياد ماندني از شهر کمک کند که اين امر با توجه خاص به نشانه هاي شهري و طراحي و بهسازي عناصر ميدان، امکان پذير خواهد بود.

 

اين مسؤول با بيان اين مطلب که در اين ميدان با طراحي چند عنصر کلي معماري سعي شده است تا به مفهوم راه شهادت 2 برادر پرداخته شود، افزود: ايجاد ارتباط ميان المان موجود و مجسمه شهيدان حسن پور از رينگ اطراف ميدان و راه هاي دسترسي که به صورت نمادين نشان دهنده راه هاي شهادت 2  شهيد بزرگوار تا رسيدن به درب بهشت (المان اصلي) مي باشد استفاده شده است.

 

 

وي بيان کرد: همچنين اين راه ها با استفاده از پوشش گياهي و نورپردازي و شيب بندي مناسب طراحي شده است تا جلوه بيشتري داشته باشد.

 

 

 

حافظي بيان کرد: از ديگر موضوعات مورد توجه در تهيه اين طرح اصلاح سيماي عمومي ميدان است که در اين راستا پيشنهاد کاهش ارتفاع درختان نامتناسب با المان هاي فعلي و پيشنهاد حذف ظاهري نشانه هاي تأسيساتي درون و اطراف ميدان ارائه شد.

 

 

 

اين مسؤول اضافه کرد: المان هاي 2 شهيد بزرگوار به گونه اي جانمايي شده است که با المان موجود در ميدان هم گرا باشد و نگاهي به راه شهادت و در نهايت به سوي يک نقطه خاص داشته باشد.

 

مدير عامل سازمان خدمات طراحي خاطر نشان کرد: در نقطه مرکزي (تقاطع راه شهادت2 برادر) آبنمايي براي تلطيف فضاي ميدان با نورپردازي به رنگ قرمز تدارک ديده شده است.

 

 

وي بيان کرد: کيفيت فضاهاي گلکاري شده، تعبيه نازل هاي آبفشان و همچنين نورپردازي بر روي المان ها و داخل آبنما از ويژگي هاي طرح اين ميدان به شمار مي رود.

 

پايان پيام

 

تصاویر مرتبط