چهارشنبه ۱۳۹۵/۱۱/۲۰

حافظي، مديرعامل سازمان خدمات طراحي شهرداري قزوين:

طراحي خانه فرهنگ و بوستان نيلوفر در شهرک دانش به پايان رسيد

محمداسماعيل حافظي، مديرعامل سازمان خدمات طراحي شهرداري قزوين از پايان تهيه طرح خانه فرهنگ و بوستان نيلوفر در شهرک دانش خبر داد.

به گزارش روابط عمومي سازمان خدمات طراحي شهرداري قزوين؛ محمد اسماعيل حافظي افزود: با توجه به درخواست منطقه يک شهرداري قزوين مبني بر تهيه طرح خانه فرهنگ و بوستان نيلوفر، طراحي فضاهاي خواسته شده اواسط سال 94 به مشاور تحويل داده شد و دي ماه سال جاري طرح مصوب براي بهره برداري به شهرداري مربوطه ارسال شد.

وي افزود: زمين اختصاص ساخته به بوستان نيلوفر، زميني است خطي و داراي کشيدگي شمالي- جنوبي به مساحت 2هزار و 600 مترمربع در محدوده مياني شهرک دانش حدفاصل خيابان فرهنگ و خيابان شهيد هادي نجفي که در نزديکي بوستان پونه واقع شده است.

اين مسؤول گفت: کاربري هاي اطراف اين بوستان غالباً مسکوني بوده و فقط در ضلع جنوبي آن، چند کاربري تجاري و آموزشي قرار گرفته است. همچنين به دليل بن بست بودن کوچه هاي فرعي، تنها مسير اصلي دسترسي به بوستان از ضلع جنوبي و از خيابان هشت متري نيلوفر چهارم است.

مدير عامل سازمان خدمات طراحي شهرداري قزوين افزود: پس از انجام بررسي هاي به عمل آمده جانمايي و طراحي خانه فرهنگ در ضلع جنوبي اين بوستان با مساحت زيربناي 340 مترمربع در سه طبقه انجام شد.

حافظي ادامه داد: از عمده فضاهاي طراحي شده در اين مرکز مي توان به سالن ورزشي در زيرزمين، کلاس هاي آموزشي، اتاق مادر و کودک، مهد کودک، اداري، نمازخانه و سرويس بهداشتي در طبقه همکف و کتابخانه، سالن جلسات و سرويس بهداشتي در طبقه اول اشاره کرد.

اين مسؤول بيان کرد: به دليل قرارگيري اين مجموعه در بوستان فوق و ضرورت تغيير کاربري از فضاي سبز به فرهنگي، اين طرح به تصويب کميسيون ماده پنج طرح تفصيلي نيز رسيده است.

حافظي خاطر نشان کرد: يکي از ويژگي هاي بارز اين طرح اين است که به دليل مجاورت بوستان در کنار خانه فرهنگ، اين بوستان علاوه بر ايفاي نقش يک بوستان محلي درون بافت، حکم فضاي سبز و حياط مجموعه را نيز داراست.

اين مسؤول يادآور شد: از فضاهاي طراحي شده در بوستان نيلوفر مي توان به فضاي بازي کودکان، آمفي تئاتر روباز، آبنما، پارکينگ، فضاي سبز، مسير دوچرخه سواري، آلاچيق، رواق و فضاهاي نشيمن اشاره کرد.

پايان پيام

 

تصاویر مرتبط