سه‌شنبه ۱۳۹۶/۰۷/۰۴

حافظي، مديرعامل سازمان خدمات طراحي شهرداري قزوين:

طرح خلاقانه شهروند قزويني از طريق مرکز خلاقيت شهرداري قزوين عملياتي شد

محمد اسماعيل حافظي، مديرعامل سازمان خدمات طراحي شهرداري قزوين گفت: اولين اقدام مرکز خلاقيت و نوآوري شهرداري قزوين در اجراي طرح ساخت و بهره‌برداري از دستگاه ذبح دام خارج از کشتارگاه صورت گرفت.

به گزارش روابط عمومي سازمان خدمات طراحي شهرداري قزوين؛ حافظي با بيان اينکه مرکز خلاقيت و نوآوري شهرداري قزوين پل ارتباطي ميان شهروندان خلاق و مديريت شهري است، افزود: طرح ساخت و بهره‌برداري از دستگاه ذبح دام خارج از کشتارگاه از سوي شهروند خلاق قزويني به مرکز خلاقيت شهرداري قزوين ارائه و عملياتي شده است.

وي بيان کرد: از جمله مشکلات ذبح دام خارج از کشتارگاه  آلودگي هاي زيست محيطي، انتشار بيماري‌هاي مشترک انسان و دام و خطرهاي بهداشتي انتقال بيماري به انسان، خسارت به پشم و پوست دام و هزينه‌هاي بالا براي شستشو و پاک سازي محل ذبح و مصرف بسيار زياد آّب در اين شستشوها است.

حافظي خاطر نشان کرد: دستگاه ذبح دام داراي مکانيزم بسيار ساده و مزاياي بهداشتي و زيست محيطي بسياري است.

وي عدم جاري شدن خون در معابر و در نتيجه جمع آوري آسان و کامل خون و ترشحات دامي  و ممانعت از آلوده شدن فاضلاب ها و پسماند هاي شهري با زباله هاي عفوني، جلوگيري از انتشار بوي نامطبوع ناشي از خون و محتويات شکمبه، جلوگيري از کثير و افزايش حشرات موذي، شستشوي آسان و کاهش قابل توجه مصرف آب آشاميدنيي پيشگيري و کاهش خطر انتقال بيماري‌هاي مشترک انسان و دام و پيشگيري از انتشار بيماري‌هاي دامي، خون را از مزاياي بهداشتي و زيست محيطي عنوان کرد.

اين مسوول گفت: محتويات دستگاه گوارش قابليت بازيافت در دستگاه ذبح دام را دارد و استفاده بهينه از آنها سبب کاهش واردات خوراک دام و طيور و آبزيان و کودهاي شيميايي مي‌شود.

 

پايان پيام