چهارشنبه ۱۳۹۶/۰۷/۰۵

حافظي، مديرعامل سازمان خدمات طراحي شهرداري قزوين:

تهيه طرح بوستان هادي آباد قزوين به پايان رسيد

محمد اسماعيل حافظي، مديرعامل سازمان خدمات طراحي شهرداري قزوين گفت: تهيه طرح بوستان هادي آباد به پايان رسيد.

به گزارش روابط عمومي سازمان خدمات طراحي شهرداري قزوين؛ حافظي افزود: محله هادي آباد در بخش جنوب غربي شهر قزوين واقع شده است، اين منطقه که جزء اماکن کمتر توسعه يافته شهري مي‌باشد اکنون داراي شرايط مطلوب و مناسب براي ساکنان خود نيست و از طرفي کمبود امکانات اوليه و زيرساخت‌هاي تفريحي- فرهنگي زندگي موجب شده تا مردم براي گذران اوقات فراغت با مشکلاتي روبرو شوند. 

 اين مسوول بيان کرد: يکي از مهمترين مسائل مربوط به اين محله شهري، کمبود فضاي سبز و تفريحي است و در راستاي اين امر، شهرداري قزوين زميني به مساحت 2هزار و 800 مترمربع را در ميان بافت اين مجموعه براي طراحي بوستان در نظر گرفته است به طوري‌که اين بوستان مي‌تواند محلي براي گردهمايي شهروندان و بهره برداران از بوستان باشد.

وي عنوان کرد: امکانات در نظر گرفته شده در اين بوستان فضاي سبز و گل کاري، مسيرهاي کفسازي، طراحي آلاچيق هاي متعدد، فضاي بازي کودکان و ... که هر يک جهت رسيدن به زندگي اجتماعي مطلوب نيازمند فضاهاي جمعي مناسب بيشتري است که در طراحي اين بوستان تلاش بر تأمين آن گشته است.

اين مسؤول افزود: همچنين طراحي اين بوستان به گونه اي بوده است که بتواند نياز ساکنان آن محله، در خود محله برآورده گردد چرا که اين امر موجب افزايش حس تعلق محله اي، کاهش آسيب هاي اجتماعي، افزايش سطح رضايت اجتماعي، توزيع عادلانه خدمات و سرانه فضاي سبز در سطح شهري مي شود.

 

پايان پيام