جمعه ۱۳۹۶/۰۷/۰۷

حافظي، مديرعامل سازمان خدمات طراحي شهرداري قزوين:

پروژه مطالعه و باز طراحي پاتوق محله حليمه خاتون در دست تهيه است

محمد اسماعيل حافظي، مدير عامل سازمان خدمات طراحي شهرداري قزوين گفت: پروژه مطالعه و باز طراحي پاتوق محله حليمه خاتون در دست تهيه است.

به گزارش روابط عمومي سازمان خدمات طراحي شهرداري قزوين؛ حافظي افزود: در اين پروژه با بررسي فضاي موجود، طرح خلاقانه براي مکث و حضور مردم محله مبني بر افزايش روابط اجتماعي و حس تعلق پذيري به فضا ارائه خواهد شد.

وي بيان کرد: در روند اين طراحي علاوه بر بررسي نمونه‌هاي داخل و خارج کشور، معايب و مزاياي طراحي و اجراي پاتوق محلات آخوند و شيخ آباد و خلفا و ... به عنوان نمونه هاي داخل شهري بررسي شده و در طراحي مد نظر قرار داده خواهد شد.

اين مسوول با بيان اينکه طرح نهايي تا حد امکان کمترين آسيب را به فضاي موجود وارد خواهد کرد، گفت: از مهمترين اهداف اين پروژه مي توان به طراحي با ويژگي هاي نمادين و توليد يک نشانه و گره شهري، ابقاي حيات کل سيستم شهري در محدوده مورد طراحي، طرحي متناسب با نيازهاي عملکردي شهر در حوزه معماري و شهرسازي، خلق فضايي براي مکث، تفکر، طرح و عمل خلاقانه مردم محله اشاره کرد.

حافظي افزود: پيش بيني مي‌شود بعد از اجراي پروژه تأثيراتي همچون ايجاد رابطه اي پويا بين ابعاد اجتماعي و فيزيکي شهر با يکديگر و فرهنگ سازي با رويکرد ارتقاي کيفيت تعاملات اجتماعي در محله، زندگي سالم شهري و بيان زندگي فعال، افزايش زيبايي بصري و هويت بخشي به فضاي فعلي بسيار چشم گير باشد.

پايان پيام