یکشنبه ۱۳۹۶/۰۸/۲۱

حافظي، مديرعامل سازمان خدمات طراحي شهرداري قزوين:

طرح مکان‌يابي و اجرايي نمايشگاه‌هاي خياباني در شهر قزوين تهيه شد

محمداسماعيل حافظي، مديرعامل سازمان خدمات طراحي شهرداري قزوين گفت: با توجه ظرفيت‌هاي شهر قزوين در عرصه‌هاي مختلف هنري، طرح مکان يابي و تهيه طرح اجرايي نمايشگاه‌هاي خياباني مناسبتي و موضوعي در شهر قزوين تهيه شد.

به گزارش روابط عمومي سازمان خدمات طراحي شهرداري قزوين؛ محمد اسماعيل حافظي افزود: از ويژگي‌هاي مهم اين پروژه مي‌توان به جانمايي بر اساس امکان حضور پياده در مکان مثل امنيت، آسايش و توجه به تمام اقشار،  توجه به امکانات فيزيکي منطقه شامل عرض راه،کيفيت و... و همچنين توجه به کاربري هاي عمده پيرامون محدوده و تاثيرات متقابل اين عناصر بر هم اشاره کرد.

وي گفت: در طراحي فضاهاي نمايشگاه نيز بر طراحي همخوان و هماهنگ طرح با محيط و کمترين آسيب پذيري در مقابل رفتارهاي ناهنجار اجتماعي مورد تاکيد بوده  و در سه نقطه شامل بوستان هشت بهشت، بوستان ملت و نرده هاي ساختمان آموزشکده فني خيابان شهيدبابايي  طرح  مجزا و کامل تهيه شده است.

حافظي خاطر نشان کرد: تأثيرات اساسي اجراي پروژه بر شهر قزوين عبارتند از ايجاد بسترهاي مناسب براي انجام کار و ارائه کالاهاي فرهنگي ـ هنري و سهولت در نمايش مفاهيم خاص به شهروندان، دميدن روح هنر و فرهنگ به کالبد شهر و ايجاد فضايي پويا و با نشاط در معابر و فضاهاي شهري، ارتقاء سطح فرهنگ و سواد بصري عامه مردم، افزايش سرزندگي و حضورپذيري فضاهاي شهري و امکان اطلاع رساني در خصوص مناسبت‏ هاي ملي و مذهبي است.

پايان پيام