چهارشنبه ۱۳۹۷/۰۹/۰۷

حافظی ، مدیرعامل سازمان خدمات طراحی شهرداری قزوین :

طراحی بوستان یک هکتاری شرق باهنر در دست تهیه است

محمد اسماعیل حافظی ، مدیر عامل سازمان خدمات طراحی شهرداری قزوین گفت : طراحی بوستان یک هکتاری شرق باهنر در دست تهیه است .

به گزارش روابط عمومی سازمان خدمات طراحی شهرداری قزوین؛ محمداسماعیل حافظی افزود: این بوستان به مساحت یک هکتار واقع در شرق باهنر نرسیده به پل امام علی (ع) قرار دارد.

این مسئول گفت: کاربری های بدنه این سایت مسکونی و خیابان اصلی و فرعی است بنابراین مقرر شد در این بافت  جدید و با بررسی نیازهای مردم، 70 درصد از فضا را به طراحی فضای سبز و 30 درصد از آن را به درخواست سازمان فرهنگی و ورزشی به طراحی فضای ورزشی اختصاص داده شود.

حافظی خاطر نشان کرد: طراحی این پروژه با توجه به ابعاد اجتماعی و اقشار مردم، کودکان، سالمندان، معلولین در این منطقه صورت گرفته است.

وی اضافه کرد: ایجاد فضای عمومی جهت بحث و گفتگو، افزایش دید با پوشش گیاهی و محوطه سازی مناسب از طریق طراحی منظر، حذف موقعیت ها و مکان های ناامن در سایت طراحی خواهد شد.

حافظی طراحی فضای جمعی و ورزشی در محوطه باز نظیر زمین فوتسال (چمن مصنوعی)، زمین والیبال، زمین بسکتبال، میز تنیس و شطرنج که خود می تواند بهترین نشانه نیاز جوانان باشد، اجرای مسابقات، برنامه های تفریحی و آموزشی در آمفی تئاتر روباز برای افزایش تعاملات اجتماعی در منطقه نیز در این پروژه پیش بینی شده است .
وی ادامه داد: افزایش سرانه فضاهای سبز و تکمیل همجواری مناسب با فضاهای بازی کودکان، ارتقاء کیفیت بصری و زیبایی فضای محلی منطقه ، ایجاد محیطی مناسب با استفاده از مبلمان شهری متناسب با ویژگی های محله و تکمیل زنجیره های پارک های شهری از اهداف مدیریت شهرداری قزوین است که هم اکنون در دست عملیاتی شدن می باشد.

پایان پیام

تصاویر مرتبط