سه‌شنبه ۱۳۹۷/۰۹/۱۳

حافظی، مدیرعامل سازمان خدمات طراحی شهرداری قزوین:

پروژه پارک محله ای واقع در خیابان نواب جنوبی تهیه شد

محمد اسماعیل حافظی، مدیر عامل سازمان خدمات طراحی شهرداری قزوین گفت : پروژه طرح پارک محله ای سطح منطقه ای واقع در خیابان نواب جنوبی تهیه شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان خدمات طراحی شهرداری قزوین؛ حافظی افزود: احداث پارک های محله ای تداوم برخی مسیرگشایی ها و توسعه فضای سبز و فضاهای ورزشی و تفریحی است که از خواسته های شهروندان این منطقه بوده و می توان امیدوار بود که احداث پارک محله ای به عنوان محیطی آرام برای شهروندان در جای جای این شهر در دسترس باشد.

وی خاطر نشان کرد: افزایش روزافزون جمعیت و پیچیدگی مسائل شهری، کمبود منابع مالی و انسانی مناسب، آلودگی‌های زیست محیطی و… گاه موجب می‌شود که شهرسازان فراموش کنند که شهروندان در این هیاهوی زندگی، آلودگی، خستگی و روزمرگی، نیاز به آرامش و مکث دارند.

این مقام مسئول با بیان اینکه منطقه یک شهرداری قزوین به عنوان دستگاه بهره بردار به منظور خدمت رسانی بهتر به شهروندان هم اکنون نیازمند گردآوری اطلاعات و مشخصات فنی و طراحی یک پارک محله ای مناسب با توجه به نیاز شهروندان آن منطقه است، گفت: این اطلاعات به صورت یک بانک اطلاعاتی یکپارچه و تهیه نقشه جانمایی آنها برای استفاده مدیران و کارشناسان مرتبط و به منظور برنامه ریزی برای استفاده بهینه و توسعه آن است.

حافظی ادامه داد: خروجی این مطالعات و نتایج سودمند آن علاوه بر سهولت در برنامه ری و بهره برداری به خصوص در منطقه یک شهرداری، کار مدیران، کارشناسان و پیمانکاران را نیز تسهیل خواهد کرد و می توان بهره وری سرمایه گذاری انجام شده برای احیای عملکردی و کالبدی مسیر، افزایش سرانه فضاهای سبز، تکمیل همجواری مناسب با فضای بازی کودکان، ارتقای کیفیت بصری و زیبایی فضای محلی منطقه و ایجاد محیطی مناسب با بهره وری از مبلمان متناسب با ویژگی های محله را افزایش داد.

این مسئول گفت: از ویژگی های مهم طرح، توسعه امكانات ديد و منظر، ارتقای كيفيت هاي بصري سايت، کاهش مشکلات زیست محیطی، هویت بخشی و فراهم ساختن زمینه ای برای ایجاد تعاملات اجتماعی و استفاده برای پر کردن اوقات فراغت کودکان و نوجوانان در این محله می باشد.

پایان پیام

تصاویر مرتبط