چهارشنبه ۱۳۹۷/۱۱/۲۴

حافظی :

طرح پروژه خشک پارک وفضاهای مکث و نشستن در بوستان ملی باراجین تهیه شد

محمد اسماعیل حافظی ، مدیر عامل سازمان خدمات طراحی شهرداری قزوین گفت: طرح پروژه خشک پارک وفضاهای مکث و نشستن ( سکوها و آلاچیق های استراحتگاهی) در بوستان ملی باراجین برای اجرا تهیه شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان خدمات طراحی شهرداری قزوین؛ حافظی افزود: طرح جانمایی آلاچیق های جدید و طراحی دو خشک پارک در محل های مناسب بوستان ملی باراجین با اهداف کاربردی بودن و زیبایی، تنظیم و با توجه به معیارها و ارزیابی های مکان یابی در بوستان ملی باراجین انجام و برای اجرا، تحویل مدیریت منطقه نمونه گردشگری باراجین شده است.

وی بیان کرد: پروژه حاضر با عنوان "مکان یابی و طراحی فضاهای مکث و نشستن (سکوها و آلاچیق های استراحتگاهی) در سطح بوستان باراجین و در مجاورت مسیرهای اصلی با رویکرد خشک پارک " و با هدف افزایش مطلوبیت فضایی، هماهنگی و تطابق با بستر طبیعی سایت باراجین، برخورداری از فضاهای انسانی و استراحتگاهی در عین حفظ ارزش های محیط طبیعی، افزایش تعاملات شهروندی و بهبود الگوهای رفتاری تهیه شد.

حافظی خاطرنشان کرد: از ویژگی های مهم طرح خشک پارک می توان به استفاده از فضاها و گونه های گیاهی متناسب با اقلیم  کم آب و بدون نیاز به آبیاری، استفاده از عناصر طبیعی سخت مانند سنگ، شن، سنگ ریزه، صخره و استفاده از چوب برای ایجاد تعادل در فضا و کاهش هزینه های کاشت و نگهداری اشاره کرد.

این مقام مسئول افزود: بوستان ملی باراجین به علت واقع شدن در منطقه کوهستانی و داشتن کاربری ها و امکانات متنوع همه روزه مورد بازدید تعداد زیادی از شهروندان قرار می گیرد و وجود فضاهایی مانند فضاهای مکث، فرصتی را برای مردم بوجود می آورند تا دور هم جمع شده و گفتگو کنند و این امر می تواند موجب غنای زندگی شهری شود.

پایان پیام

تصاویر مرتبط