پنجشنبه ۱۳۹۷/۱۲/۰۲

حافظی:

مکان یابی و طراحی دیوار سه بعدی تاریخ و مفاخر شهر قزوین به پایان رسید

محمد اسماعیل حافظی ، مدیر عامل سازمان خدمات طراحی شهرداری قزوین، گفت : پروژه مکان یابی و طراحی دیوار سه بعدی تاریخ و مفاخر شهر قزوین توسط سازمان خدمات طراحی به انجام رسید.

به گزارش روابط عمومی سازمان خدمات طراحی شهرداری قزوین؛ حافظی افزود: شهر تاریخی و فرهنگی قزوین همواره به عنوان یکی از نقاط برجسته کانون های مولد فرهنگ و توسعه از نقطه نظر سیاسی، اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی و هنری در کشور مطرح بوده و معرفی باغ مفاخر این شهر از ضروریات است.

مدیرعامل سازمان خدمات طراحی شهرداری از انجام مکان یابی این پروژه در سطح  شهر و در نهایت تصویب جانمایی با توجه به معیارها و ارزیابی های مکان یابی، در باغ مفاخر واقع در خیابان شهرداری شهر قزوین به طول حدود 70 متر و  در دو جداره داخلی و خارجی ، جهت اجرا توسط سازمان زیباسازی شهرداری خبر داد.

حافظی این پروژه را در راستای هم افزایی و تکمیل سر دیس های نصب شده در باغ مفاخر شهر قزوین عنوان کرد و گفت: سردیس شخصیت هایی چون حمدالله مستوفی، عبید زاکانی، میرعماد قزوینی، حاج ملا محمد تقی برغانی(شهید ثالث)، سید اشرف الدین حسینی(نسیم شمال)، علامه علی اکبر دهخدا، عمادالکتاب، عارف قزوینی، شهید خلبان عباس بابایی، شهید محمد علی رجایی، شهید حاج سید علی اکبر ابوترابی، شیهد خلبان حسین لشگری، مرحوم آیت اله رفیعی و مرحوم آیت الله باریک بین ساخته و در باغ مفاخر نصب شده است.

وی بیان کرد: پروژه حاضر با عنوان مکانیابی و طراحی دیوار سه بعدی تاریخ و مفاخر شهر قزوین با هدف معرفی پیشینه و تاریخ شهر، معرفی مفاخر و شخصیت های تاریخی، ارتقا سطح اطلاع عمومی شهروندان در باره مشاهیر قزوین و تکریم بزرگداشت مشاهیر شهر قزوین در قالب به تصویر کشیدن آنان به صورت سه بعدی است.

این مسوول ادامه داد: از دیگر اهداف این پروژه ایحاد زمینه آشنایی نسل جدید با تاریخ و مفاخر شهر و هویت شهر، زیباسازی و خلق محیط شهری نو به منظور افزایش همبستگی و تعاملات اجتماعی است.

پایان پیام.

تصاویر مرتبط