یکشنبه ۱۳۹۷/۱۲/۰۵

حافظی :

مطالعه و طراحی مرکز بحران شهرداری قزوین به پایان رسید

محمد اسماعیل حافظی ، مدیر عامل سازمان خدمات طراحی شهرداری قزوین گفت : پروژه مطالعه و طراحی مرکزبحران شهرداری قزوین به درخواست حوزه معاونت خدمات شهری و توسط سازمان خدمات طراحی شهرداری قزوین طراحی و به پایان رسید .

به گزارش روابط عمومی سازمان خدمات طراحی شهرداری قزوین؛ حافظی افزود: ايران، در زمره كشورهای بحران خیز دنيا به شمار مي رود و بروز سوانحی چون سيل، زلزله، خشكسالی و غيره، خسارات جانی و مالی قابل توجهی به كشور وارد آورده است. از همين رو سال‌هاست كه راه‌های كاهش اثرات سوانح طبيعی در کشور مورد توجه قرار گرفته و تلاش می‌شود تا همگام با تجربه‌های جهانی در اين حوزه، شاخص ايمنی و آمادگی در برابر سوانح طبيعی ارتقا يابد.

حافظی ادامه داد: مرکز مدیریت بحران، محیطی فیزیکی است که نمایندگان سازمان­ های دخیل در امر مدیریت بحران، در زمان وقوع حادثه در آن گرد هم جمع می­ شوند تا پاسخگویی، فعالیت ­های امدادی و بازسازی و تأمین و تخصیص منابع را هماهنگ کنند و با توجه به جایگاه قانونی تعیین شده برای شهرداری ها در زمان بحران، نیاز به مرکز مدیریت بحران در قزوین وجود دارد.

این مسوول افزود: این مرکز با زيربنائي حدود 456 مترمربع از فضاهایی چون اتاق مدیریت و جلسات داخلی، اتاق کارشناسان، سالن جلسات، آبدارخانه، اتاق تاسیسات، انبار، سرویس های بهداشتی، اتاق کشیک و ... تشكيل شده است.

حافظی بیان کرد : چیدمان اتاق ­ها و راه­روها در این مرکز به گونه­ ای در نظر گرفته شده که امکان دسترسی سریع پرسنل به بخش ­ها و اتاق ­های مرتبط و نیز ظرفیت کافی راهروها برای عبور و مرور سریع پرسنل و عملیات تخلیه و فرار از راهروهای اضطراری وجود داشته باشد.

وی گفت: لازم به ذکر است، امکان تغییر تیغه ­بندی و تغییر کاربری اتاق­ ها، از جمله موارد بسیار مهمی است که در طراحی فضاهای داخلی مورد توجه قرار گرفته است.

پایان پیام.

تصاویر مرتبط