سه‌شنبه ۱۳۹۷/۱۲/۱۴

حافظی :

طراحی بوستان یک هکتاری شرق باهنر به پایان رسید

محمد اسماعیل حافظی ، مدیر عامل سازمان خدمات طراحی شهرداری قزوین، گفت: با توجه به رویکرد اجرای پروژه‌هایی با محوریت فرهنگ و ورزش، و به درخواست شهرداری منطقه دو و همچنین سازمان فرهنگی و ورزشی، طرح پروژه طراحی بوستان یک هکتاری بلوار شرق باهنر در سازمان خدمات طراحی شهرداری قزوین تهیه شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان خدمات طراحی شهرداری قزوین؛ حافظی گفت: وجود فضاهای ورزشی در همه جای دنیا حق شهروندی محسوب می شود، در این راستا، امکاناتی مهیا شده تا شهروندان با کمترین هزینه و امکانات، سلامت جسمی و روانی خود را حفظ کنند.

حافظی ادامه داد: تاثیر حضور در بوستان ها و فضای سبز بر روان انسانی، وجود و بهره گیری از فضاهای مختلف فرهنگی ورزشی بر بهداشت جسمی افراد بر کسی پوشیده نیست و بوستان هاي درون شهري به عنوان بخش مهمي از فضاهاي عمومي و باز نمود زندگي مدرن شهري، محيط هايي براي لذت، تفريح، گذران اوقات فراغت، زندگي اجتماعي و تبادل فرهنگ، افكار ،ديدگاه ها، عقايد و نظرات هستند.

وی گفت: بوستان یک هکتاری بلوار شرق باهنر با توجه به موقعیت منحصر به فرد خود، می تواند یکی از مقبول ترین و سرزنده ترین فضاهای عمومی محدوده باشد.

حافظی افزود: در طراحی این بوستان سعی شده تا با طراحی سوله ورزشی و ایجاد زمین روباز بسکتبال و والیبال محیط امن و شاداب را برای ورزشکاران و ساکنان منطقه به وجود آورد.

وی تصریح کرد: علاوه بر درنظر گرفتن فعالیت های مختلف چون ورزش و پاسخگویی به نیازهای متفاوت ساکنان، سعی شده به کمک کیفیت بصری مطلوب، امنیت، آسایش، افزایش سرانه فضای سبز شهری، ایجاد حس تعلق به مکان، فضای جمعی مطلوب و مؤثری فراهم شود.

حافظی بیان کرد: این پروژه با هدف توجه كامل به جذابيت بصري، تحقق اهداف ورزشی آموزشی برای شهروندان، پرهيز از طراحي پراكنده در جانمايي كاربري‌هاي مورد نیاز، سهولت استفاده بازديدكنندگان، ايجاد فضاهاي باز و بسته و تركيب آن‌ها در طراحي و بهبود فعاليت‌هاي اجتماعي از طريق افزایش مشاركت شهروندان در فرآيندهاي جمعي طراحی شده است.

پایان پیام.

 

تصاویر مرتبط