سه‌شنبه ۱۳۹۷/۱۲/۲۸

حافظی:

پروژه ساماندهی و طراحی فضای شهری و جانمایی المان شهید محمد علی رجایی به پایان رسید

محمد اسماعیل حافظی ، مدیر عامل سازمان خدمات طراحی شهرداری قزوین گفت : طرح پروژه ساماندهی و طراحی فضای شهری و جانمایی المان شهید محمد علی رجایی در ضلع شمال غربی تقاطع 22 بهمن توسط سازمان خدمات طراحی شهرداری انجام و به پایان رسیده است .

به گزارش روابط عمومی سازمان خدمات طراحی شهرداری قزوین؛ حافظی گفت: این پروژه با توجه به نیاز منطقه به فضای شهری و افزایش زیبایی بصری و هویت بخشی و جانمایی المان شهید محمد علی رجایی در تقاطع 22 بهمن طراحی شده است.

مدیر عامل سازمان خدمات طراحی شهرداری با بیان این که اجرای این پروژه  بر عهده معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری است، تاکید کرد: وجود فضاهای عمومی شهری، ضرورتی اساسی در برنامه های توسعه شهری هستند که این امر حکایت از نقش این فضاها در تقویت وجه فرهنگی اجتماعــی شهر دارد.

حافظی خاطرنشان کرد: مساحت سایت پروژه در حدود 2500  متر مربع است و با استفاده از تكنيك هاي منظرسازي و نورپردازي مناسب، تصويري ماندگار از آن شهید گرامی ايجاد خواهد شد.

وی بیان کرد: این پروژه با عنوان ساماندهی و طراحی فضای شهری و جانمایی المان شهید محمد علی رجایی با هدف ایجاد رابطه ای پویا بین ابعاد اجتماعی و فیزیکی شهر با یکدیگر و فرهنگ سازی با رویکرد ارتقاي كيفيت تعاملات اجتماعی، طراحي با ويژگي هاي نمادين و توليد نشانه و گره شهري و طراحی متناسب با نياز هاي عملكردي شهر در حوزه معماری و شهرسازی طراحی شده است.

حافظی ادامه داد: از دیگر اهداف این پروژه می توان به افزایش زیبایی بصری و ساماندهی و هویت بخشی، خلق فضای جدید شهری جهت مکث، تفکر، طرح و عمل خلاقانه مردم و تکریم و بزرگداشت شهید محمد علی رجایی اشاره کرد.

پایان پیام.

تصاویر مرتبط