سه‌شنبه ۱۳۹۱/۱۲/۰۸

پدر شهيدان نوري فرد:

شهدا رحمت خدا براي مردم هستند

شهردار قزوين و مديرکل سياسي- امنيتي استانداري به همراه معاون خدمات شهري، مدير منطقه يک شهرداري و مديران عامل سازمان هاي نوسازي و بهسازي شهر و ميادين شهرداري و مدير امور ايثارگران شهرداري با پدر شهيدان احمد و محمود نوري فرد ديدار كردند.

 

شهردار قزوين و مديرکل سياسي- امنيتي استانداري به همراه معاون خدمات شهري، مدير منطقه يک شهرداري و مديران عامل سازمان هاي نوسازي و بهسازي شهر و ميادين شهرداري و مدير امور ايثارگران شهرداري شب گذشته مصادف با روز شهادت شهيدان احمد و محمود نوري فرد با پدر اين شهيد ديدار کردند.
پدر شهيدان احمد و محمود نوري فرد با اشاره به روايتي که شهدا در روز محشر شفاعت 700هزار نفر را خواهند کرد، گفت: کساني که به خانواده شهدا سرکشي مي کنند مشمول شفاعت شهدا در روز محشر خواهند شد.
حاج محمدتقي نوري فرد، پدر شهيدان نوري فرد در ديدار شهردار قزوين و مديرکل سياسي امنيتي استانداري ، معاون خدمات شهري، مدير منطقه يک شهرداري و مدير عامل سازمان نوسازي و بهسازي شهر و مدير عامل سازمان ميادين شهرداري قزوين و مدير امور ايثارگران شب گذشته مصادف با روز شهادت شهيدان احمد و محمود نوري فرد صورت گرفت، افزود: برنامه مديران شهرداري در ديدار با خانواده شهدا کاري خوبي است و شماها شامل شفاعت شهدا در روز قيامت خواهيد بود.
پدر دو شهيد ادامه داد: مجلس يادبودي براي شهيدان در تهران برگزار شد که خطيب توانمند و مسني خطابه مي کرد بعد از جلسه مبلغي پول در پاکت گذاشتم و از طريق سربازي با ايشان رسانديم ايشان پول را پس فرستاد و پيام داده بود که من از مجلس شهدا پولي نمي گيريم فقط به والدين شهيد بگوييد از شهيدانش بخواهد که در روز محشر شفاعت مرا پيش خداي متعال بکنند.
محمدتقي نوري فرد افزود: من در عمليات خيبر هم دو فرزندم و برادر همسرم و دامادم شهيد شدند و در اين مدت خدا را شاکرم اينچنين افرادي در اين خانواده پرورش يافتند که موجب سرافرازي ما شدند. اينها امانتي در دست ما بودند و خداوند به ما مرحمت کره بود و خودش اين امانت ها را به شکل خوبي پس گرفت.
وي بيان کرد: خيلي از خانواده شهدا ، فرزندان خودشان را  به خوبي نمي شناختند، من فرزندم نماز شب مي خواند و بعد از نماز صبح به سپاه مي رفت و براي حق الناس اهميت زيادي قائل بود .
پدر شهيد گفت: شهدا رحمت خدا براي خانوادهاي شان و مردم هستند و ما وظيفه داريم پاسدار خون و راه شهدا باشيم.
فرج اله فصيحي رامندي، مدير کل سياسي و امنيتي استانداري قزوين و همرزم شهيد محمود نوري فرد نيز در اين ديدار گفت: قبل از عمليات خيبر جمع زيادي از بچه هاي سپاه قزوين به منطقه آمدند که شهيد مهدي زين الدين به ما دستور داد که اينها آموزش ويژه براي آمادگي ببينند بعد از آموزش طي مشورت با ايشان اين افراد آموزش ديده را به دو گردان امام رضا و حضرت رسول اکرم تقسيم شدند.
وي افزود: در عمليات خيبر، شب عراق پاتک زد که با همت بچه ها و پايداري آنان عراقي ها به عقب رانده شدند ولي بعد از نماز صبح عراق پاتک سنگيني زد .
اين فرمانده جنگ افزود:  عراقي ها با نيروهاي زرهي جلو آمدند يک تانک عراقي از خط مقدم ما عبور کرد و از پشت شروع کرد سنگرهاي ساده و دست ساز نيروهاي ايراني مورد هدف قرار دادند.
اين آزاده تصريح کرد: با شهيد زين الدين تماس گرفتم ايشان گفت، امام گفته اند جزيره مجنون گلوي جمهوري اسلامي است و بايد ايستادگي کنيد و نگذاريد دشمن آن را فشار دهد.من هم به ايشان گفتم ما تا پاي جان ايستاده ايم ولي فقط 2 ساعت مي توانيم در مقابل وضعيت فعلي مقاومت کنيم بعد سرلشگر جعفري فرمانده فعلي سپاه پشت خط بيسيم آمد به من گفت از هليکوپتر منطقه را مي بينم شما اگر تانک را بزنيد در امان هستيد من به ايشان گفتم با توجه به موقيت مسطح منطقه و در تيررس بودن امکان ندارد ولي براي اطاعت از حرف مافوق خودم مي روم دستور را اجرا کنم. 50متر نرفته بودم که مورد اصابت قرار گرفغتم و زخمي شدم با توجه به اينکه خاکريزي به موازات تانکي که عقب آمده بود وجود داشت قرار شد يکسري از رزمنده ها جلو بمانند و بقيه عقب بيايند و خاکريز عقب را تقويت کنند که در اين بين برخي من جمله محمود نوري فرد به شهادت رسيدند
وي گفت: در اين عمليات 34 نفر شهيد شدند و 28 نفر هم اسير شدند گرچه نيرهاي عراقي به زخمي ها تير خلاص مي زدند ولي به من که رسيدند بعد گرفتن کلات کمري قطب نما و نقشه به اين من فرمانده ام در روز 7 اسفند اسير شدم و حدو 7 سال نيز اسارتم طول کشيد.
نصرتي، شهردار قزوين:
 شهدا الگوي جامعه‌اند
  مسعود نصرتي، شهردار قزوين نيز در اين ديدار گفت: تجليل از خانواده‌هاي معزز شهداء، مقام شامخ اين عزيزان و بازماندگان آنان را به عنوان ميراث گرانبهايي است كه بايد همواره مورد تكريم قرار بگيرند.
وي ضمن گرامي‌داشت ياد و خاطره شهداي گرانقدر دفاع مقدس دعاي خير خانواده شهدا را بدرقه راه اين ملت و مملكت دانست و افزود: ‌شهدا الگوي کامل، جامع و غيرقابل انکار ايثار، مقاومت، رشادت، آزادگي و فداکاري نسل برخاسته از متن انقلاب شکوهمند اسلامي در مقابل استکبار به شمار مي‌روند.
 
شايان ذکراست؛ شهيد محمود نوري‌فرد، يکم خرداد 1342 در شهر قزوين به دنيا آمد. پدرش محمدتقي، کفاش بود و مادرش سکينه نام داشت. تا پايان دوره راهنمايي درس خواند. به عنوان پاسدار در جبهه حضور يافت. هفتم اسفند 1362، در جزيره مجنون عراق به شهادت رسيد. پيکرش مدت‌ها در منطقه بر جا ماند و سال 1375 پس از تفحص در گلزار شهداي زادگاهش به خاک سپرده شد. برادرش احمد نيز به شهادت رسيده است.
شهيد احمد نوري‌فرد پانزدهم فروردين 1344 در شهر قزوين به دنيا آمد. پدرش محمدتقي، کفاش بود و مادرش سکينه نام داشت. تا سوم متوسطه درس خواند. به عنوان پاسدار وظيفه در جبهه حضور يافت. هفتم اسفند 1365 در شلمچه بر اثر اصابت ترکش به چشم و پا، شهيد شد. مزار او در گلزار شهداي زادگاهش قرار دارد. برادرش محمود نيز به شهادت رسيده است.
پايان پيام

 

تصاویر مرتبط