یکشنبه ۱۳۹۸/۰۳/۰۵

حافظی:

طرح بوستان آفرینش تا پایان خرداد ماه قابل اجرا خواهد بود

محمد اسماعیل حافظی ، مدیر عامل سازمان خدمات طراحی شهرداری قزوین، گفت: پروژه بوستان آفرینش به مساحت 2/2 هکتار واقع در بلوار حضرت امام خمینی (ره) و مقابل ساختمان منطقه سه شهرداری قزوین در اسفند ماه 97 از سوی شهرداری منطقه سه جهت طراحی به سازمان خدمات طراحی شهرداری قزوین سپرده شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان خدمات طراحی شهرداری قزوین؛ حافظی گفت: فشردگی فضاهای شهری ناشی از تراکم بیش از حد، معضلاتی چون  کمبود فضای سبز عمومی ایجاد می کند.

این مسئول خاطر نشان کرد: اهمیت پارک ها در شهرهای امروز به اندازه ای است که وجود آن با ارائه امکانات کافی برای همه گروه های سنی، یکی از شاخص های توسعه یافتگی شهرها به حساب می آید.

وی درخصوص پروژه بوستان آفریش گفت: دانشگاه بین الملل امام خمینی (ره) در شمال، ساختمان شهرداری منطقه 3 و تپه تاریخی اسماعیل آباد در شرق و واحدهای مسکونی در جنوب بوستان قرار دارند و ضلع غربی پروژه مجاور رودخانه بازار است.

حافظی خاطرنشان کرد: این پروژه خارج از محدوده حریم و بستر رودخانه است که البته همجواری با رودخانه به عنوان یک فرصت در طراحی آن به شمار می رود.

وی اضافه کرد: ورودی، نگهبانی و مدیریت، اتاق سلامت و مادر و کودک، ساختمان کرایه دوچرخه، مسیر دوچرخه، مسیر پیاده روی از جمله فضاهای در نظر گرفته شده در طراحی بوستان آفرینش است.

این مسئول افزود: آبنمای مرکزی، کافه تریا، کافه کتاب، زمین بازی کودکان، آلاچیق ها و فضای نشستن، فضای بازی پینگ پونگ و شطرنج، سرویس بهداشتی، پارکینگ، پل روی آبنما از دیگر امکانات این بوستان است.

پایان پیام

تصاویر مرتبط