چهارشنبه ۱۳۹۸/۰۷/۱۰

حافظی:

طراحی پروژه سرزمین مشاغل کودک در دهکده طبیعت بوستان ملی باراجین در حال تهیه است

محمد اسماعیل حافظی، مدیر عامل سازمان خدمات طراحی شهرداری قزوین، گفت: پروژه سرزمین مشاغل کودک با رویکرد اجتماعی و به منظور معرفی و آموزش اصول اولیه مشاغل مختلف به خردسالان و کودکان 3 تا 12 سال تعریف شده است.

به گزارش روابط عمومی سازمان خدمات طراحی شهرداری قزوین؛ حافظی گفت: تعریف پروژه سرزمین مشاغل کودک در شهرداری قزوین گامی موثر و رو به جلو در توسعه پایدار شهری و نگاهی نو به شهر و شهروندان خواهد بود که حرکت به سوی شهر دوستدار کودک از نتایج آن است.

وی ادامه داد: شهر دوستدار کودک شهری است که در آن خواسته های کودک در اولویت قرار گرفته و شرایط اجتماعی فرهنگی و معماری شهر همسو با نیاز آنها است و حقوق کودکان در سیاست ها، قوانین، برنامه ها و بودجه ها منعکس می شود.

حافظی بیان کرد: از جمله اهداف حائز اهمیت این پروژه آشنایی کودکان با مشاغل مختلف مانند نجاری، باغبانی، مهندسی، پزشکی، مکانیکی، آتش نشانی، فروشگاه، رستوران و ...، نمود علایق درونی کودک و نیز بروز خلاقیت های ذاتی کودکان و آشنایی کودکان با مدل های فیزیکی (ماکت) و وسایل کاری و تکنولوژی های چند رسانه ای است.

وی افزود: از دیگر اهداف این پروژه می توان به ایجاد فضا های جدید شهری جهت تفریح و سرگرمی  و گذراندن اوقات فراغت در قالب بازی متناسب با سن خود در محیطی متفاوت و ویژه، رونق گردشگری، خلق فضاهایی جهت مکث،تفکر، طرح خلاقانه و  طراحی خاص و ویژه ابزارها و مسایل و مبلمان فضا با ابعاد و مقیاس متناسب کودکان اشاره کرد.

حافظی خاطرنشان کرد: پروژه مذکور در محدوده دهکده طبیعت از اراضی بوستان ملی باراجین واقع شده است و ابنیه اولیه تعیین شده مطابق برنامه فیزیکی برای این پروژه در حدود 1000 متر مربع می باشد که در قالب فضاهای بازی برای هر شغل و فضاهای جانبی مورد نیاز پروژه تعریف می گردد.

پایان پیام.

 

تصاویر مرتبط