شنبه ۱۳۹۲/۰۳/۱۱

با تاكيد معاون عمراني استاندار قزوين انجام شد؛

نشست مشترك شهرداري‌هاي استان قزوين با مديرعامل سازمان خدمات طراحي

نشست مشترك شهرداري‌هاي استان قزوين با مديرعامل سازمان خدمات طراحي در راستاي تاكيد معاون عمراني استاندار قزوين جهت استفاده شهرداري‌هاي استان قزوين از ظرفيت‌هاي اين سازمان برگزار شد.

 

مديرعامل سازمان خدمات طراحي شهرداري قزوين گفت: اين سازمان آمادگي دارد تا با تجربه‌هاي كه طي اين چند سال به دست آورده است به ساير شهرداري‌هاي استان قزوين خدمات ارائه كند.
به گزارش روابط عمومي شهرداري قزوين؛ محمد اسماعيل حافظي، در اين نشست با تشريح عملكرد سازمان خدمات طراحي از زمان تاسيس افزود: سازمان خدمات طراحي شهرداري قزوين اين ظرفيت را دارد تا به ساير شهرداري هاي استان خدمات ارائه كند.
وي با اشاره به تاكيد معاون عمراني استاندار قزوين مبني بر اينكه با توجه به حضور كارشناسان و مشاوران مجرب در سازمان خدمات طراحي شهرداري قزوين، بايد از ظرفيت‌هاي اين سازمان در ساير شهرداري هاي استان قزوين استفاده شود، گفت: اين سازمان آمادگي دارد تا با تجربه‌هاي كه طي اين چند سال به دست آورده است به ساير شهرداري هاي استان قزوين با حضور كارشناسان مجرب خدمات با كيفيت و با قيمت مناسب ارائه دهد.
حافظي با اظهار اينكه در ارائه خدمات اين سازمان در 8 مرحله در كنار مجموعه مورد نظر است، افزود: اين سازمان لحظه به لحظه در كنار مجموعه متقاضي تا بهره برداري از طرح مورد نظر است و اين سازمان با تجربه هاي كه به دست آورده مي‌تواند جلوي خطاها را بگيرد.
اين مسوول عنوان كرد: اين سازمان با توجه به تجربه خود از سال 88 توانايي اين را دارد كه با بهترين كيفيت و نازل ترين قيمت به شهرداري هاي استان خدمات ارائه كند.
 وي با اشاره به اهميت تشكيل سازمان خدمات طراحي شهرداري قزوين بيان كرد: تشكيل اين سازمان در سال 87 باعث شد كه يك هماهنگي مناسب در دستگاه ها براي طراحي پروژه هاي شهري و تمركز اطلاعات پروژه ها صورت گيرد كه قبل از تشكيل اين سازمان اين مهم وجود نداشت.
حافظي با بيان اينكه عملكرد تخصصي اين سازمان مورد توجه اكثر شهرداري هاي كشور است، گفت: با تشكيل اين سازمان تحول خوبي در روند طراحي پروژه هاي شهرداري قزوين ايجاد شده است و با توجه به اينكه سرعت اجرايي پروژه هاي شهرداري قزوين بالاست اين سازمان در تلاش است تا سرعت روند اجرايي خود را از عمليات عمراني پروژه ها بالا ببرد.
وي با بيان اينكه اين سازمان همه نيازهاي مطالعاتي شهرداري قزوين را پاسخ مي دهد، افزود: اين سازمان در سال هاي اخير توانسته است طراحي پروژه هاي شاخص از جمله نرم افزار اطلش شهر، ساختمان شهرداري قزوين و نمايندگان مجلس، سراي حاج چروك، فرهنگسراي امام خميني(ره)، سالن ورزشي آتش نشاني، فرهنگ سراي پرديس، دهكده طبيعت، تقاطع هاي غيرهمسطح، طرح ترافيكي بوستان باراجين، باغ مفاخر، فاز 1،2 و 3 بوستان بانوان، بوستان حاشيه كوثر، بوستان مينياتور، بوستان سرتك، باغ ملاخليا، باغ پرديس، طراحي ضلع شمال و جنوب امام زاده حسين(ع) و مناسب سازي مبلمان شهري در محورهاي مختلف را انجام دهد.
مدير عامل سازمان خدمات طراحي شهرداري قزوين با تاكيد بر اينكه اين سازمان در طراحي پروژه ها به موضوع كيفيت و كميت توجه ويژه اي دارد، بيان كرد: با حضور مشاوران مجرب هر ساله اين سازمان كيفيت و كميت طراحي پروژه ها را افزايش مي دهد.
وي با بيان اينكه اين سازمان هميشه سعي كرده تا از كارشناسان مجرب استفاده كند، بيان كرد: اين سازمان ارتباط خوبي با بدنه مهندسين استان دارد تا طرح‌ها را با كيفيت بالا از مشاورين تحويل بگيرد و همچنين در اين زمينه كميته‌هاي تخصصي تشكيل داده است.
حافظي بيان كرد: در سال جاري طراحي 90 پروژه در برنامه كاري قرار دارد و هرساله تعداد قراردادهاي اين سازمان در حال افزايش است به طوري كه در سال 88، 34قرارداد، در سال 89، 52قرارداد، در سال 90، 51 قرارداد و در سال 91، 92 قرارداد منعقد شده است.
حافظي تصريح كرد: بيش از 90 درصد از همه پروژه هاي طراحي شده توسط اين سازمان قبل از سال 91 اجرايي و يا در حال اجرا است.
گفتني است؛ در اين جلسه كليه شهرداري استان قزوين حضور داشتند و سازمان خدمات طراحي شهرداري قزوين طي ارائه عملكرد اعتماد سازي كرد تا شهرداري استان از ظرفيت‌هاي اين مجموعه براي طراحي پروژه هاي خود استفاده كنند.
همچنين در اين جلسه مباحث پرسش و پاسخ انجام شد و قرار شد با تاكيد مدير كل امور شهري استانداري قزوين، شهرداري هاي استان قزوين از سازمان خدمات طراحي بازديد و از نزديك در جريان عملكرد اين مجموعه باشند.
اسلامي صدر، مدير كل امور شهري استانداري قزوين نيز در  اين جلسه با تشكر و اظهار اميدواري مبني بر تداوم همكاري اين سازمان با شهرداري استان قزوين گفت: اميدواريم در آينده نزديك شاهد بهره‌برداري از ارائه خدمات اين سازمان به شهرداري‌هاي استان قزوين باشيم.
پايان پيام 

تصاویر مرتبط