شنبه ۱۳۹۲/۰۴/۰۸

حافظي، مديرعامل سازمان خدمات طراحي شهرداري قزوين خبر داد؛

پايان طراحي سردرب هاي ضلع غرب و جنوب پايانه آزادگان شهر قزوين

مطالعه و طراحي سردرب هاي ضلع غرب و جنوب مجموعه پايانه آزادگان، به درخواست سازمان پايانه هاي مسافربري شهرداري قزوين به انجام رسيد.

مديرعامل سازمان خدمات طراحي شهرداري قزوين گفت: مطالعه و طراحي سردرب هاي ضلع غرب و جنوب مجموعه پايانه آزادگان، به درخواست سازمان پايانه هاي مسافربري شهرداري قزوين به انجام رسيد.
محمد اسماعيل حافظي افزود: پايانه آزادگان واقع در ضلع شمال شرقي ميدان تهران قديم، به عنوان فعال ترين و مهم ترين پايانه مسافربري قزوين علاوه بر ارائه خدمات به شهروندان، به دليل موقعيت استراتژيك شهر، نزديكي به پايتخت و شاهراه مواصلاتي و كريدور شمال به جنوب و شرق به غرب كشور، روزانه پذيراي حجم گسترده اي از مسافران، است كه تعريف ورودي و خروجي مناسب براي اين فضا، علاوه بر تأمين رضايت مندي و دعوت كنندگي مسافران، به برقراري و افزايش امنيت محيطي مجموعه و ساماندهي عملكردي و بصري مدخل ورودي آن مي افزايد.
حافظي با بيان اين مطلب كه طراحي اين سردرب ها با دو عملكرد متفاوت انجام شده است، افزود: سردرب ضلع غرب مجموعه، علاوه بر ورود و خروج سواره و تأمين دسترسي به پاركينگ ها براي كاركنان و مراجعان به عنوان دسترسي اصلي پياده به محدوده پايانه نيز در نظر گرفته شده است و در طراحي آن بايد علاوه بر همخواني با بدنه پايانه و حجم اصلي مستقر در سايت، ارتباط لازم و مناسب با فضاي خارج از پايانه نيز برقرار شود.
اين مسوول خاطرنشان كرد: مصالح، رنگ و فرم اجزاي طرح با حساسيت انتخاب شده اند تا آلودگي بصري و خيره كنندگي ايجاد نكنند و همخواني لازم با بافت محيطي مجموعه پايانه و محدوده ميدان تهران قديم را داشته باشند.
حافظي در تشريح ويژگي هاي اين طرح گفت: طرح اين سردرب شامل 3 بخش اصلي ورود و خروج سواره، پياده و بناي نگهباني  است و ورودي پياده با توجه به حجم تقاضاي پياده و اهميت اين مسأله داراي عرض قابل توجهي مي باشد و سهولت دسترسي در طول شب نيز با استفاده از نورپردازي مناسب و هماهنگ با مختصات طرح، مد نظر قرار گرفته است.
مديرعامل سازمان خدمات طراحي تصريح كرد: طرح سردرب ضلع جنوب به نوعي ساده شده طرح سردرب غربي بوده و مختص تردد اتوبوس ها مي باشد كه با ابعاد استاندارد، متناسب با نوع تقاضا طراحي شده است.
وي در پايان اضافه كرد: بناي كنترل و نگهباني فعلي به دليل ابعاد نامناسب، ارتفاع غيراستاندارد و همخواني نداشتن مصالح به كار رفته با بستر پروژه، حذف و بناي جديدي منطبق با خواسته هاي كارفرما، جايگزين آن شده است.
پايان پيام
 

تصاویر مرتبط