یکشنبه ۱۳۹۲/۱۰/۰۸

حافظي، مديرعامل سازمان خدمات طراحي شهرداري قزوين:

طرح‎هاي برتر مسابقه طراحي ميدان طفلان مسلم مورد تقدير قرار گرفت

مديرعامل، رئيس هيئت مديره و عضو هيئت مديره سازمان خدمات طراحي شهرداري قزوين از تهيه كننده‌هاي طرح‌هاي برتر مسابقه طراحي ميدان طفلان مسلم قدرداني کردند.

مدير عامل سازمان خدمات طراحي شهرداري قزوين گفت: پيرو جلسه داوري مسابقه طراحي جزيره مياني ميدان طفلان مسلم، جلسه تقدير و تشکر از طراحان 3 طرح برتر مسابقه طراحي ميدان طفلان مسلم در سازمان خدمات طراحي شهرداري قزوين برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي سازمان خدمات طراحي شهرداري قزوين؛ محمد اسماعيل حافظي در ابتداي اين جلسه در خصوص روند انجام مسابقه و چگونگي رعايت استانداردهاي انجام مسابقات و تلاش سازمان در جهت رعايت كليه ضوابط و دستورالعمل ها توضيحاتي ارائه دادند و افزود: مهندسين مشاور ري راه نشان رتبه نخست، مهندسين مشاور پايابن شايا رتبه دوم و مهندسين مشاور مربع معماري سبز رتبه سوم اين مسابقه را کسب کردند.
وي بيان کرد: عنوان" طفلان مسلم" براي اهالي قزوين معناي ويژه اي دارد. اين عنوان نه تنها يادآور واقعه عظيم کربلاست، بلکه در قالب هيئت‌هاي ويژه اي اقدام به تامين مخارج و بازسازي حرم مطهر طفلان مسلم در عراق مي کنند. لذا جاي خالي ميداني با اين عنوان در شهر احساس مي‌شد و بر اين اساس ميدان واقع در تقاطع بلوار صياد شيرازي و انصار الحسين اکنون به اين نام مزين شده است.
حافظي ادامه داد: طراحي يادمان "طفلان مسلم" واقع در جزيره مياني ميدان، خواص و ويژگي هايي را مي‌طلبيد که بار معنايي موضوع را با تمام قدرت ارائه کند. آن هنگام که نام "طفلان مسلم" به ميان مي‌آيد، نه تنها خاطره فرزندان مسلم بن عقيل و رنج و جفايي که بر آنان رفته است، در ذهن زنده مي شود، بلکه ياد واقعه خونين کربلا، پررنگ تر از هر تصور ديگري در خيال آدمي مي نشيند.               
در ادامه نظري‌پور، معاون شهرسازي و معماري شهرداري قزوين از دقت نظر مشاوران و همکاري صميمانه آنها با مجموعه شهرداري و همچنين از کارشناسان سازمان خدامت طراحي بابت برگزاري اين مسابقه قدرداني کرد و افزود: با توجه به پتانسيل‌هايي که در شهر قزوين وجود دارد مي‌توان از مشاوران بومي استفاده شود که با محيط هاي دانشگاهي و اجرايي درارتباط هستند و کاملا از دانش روز بهره مي‌برند.
در ادامه مشاوران ضمن تشكر از اعتمادسازي سازمان خدمات طراحي با تكميل فرآيند برگزاري مسابقه، انتخاب و تقدير از طرح ها و عمل به تعهدات از پيش تعيين شده، اظهار داشتند: اين روند تاثير بسزايي در استقبال مشاوران جهت شركت در مسابقات و ارائه ظرفيت هاي خلاقانه آنان خواهد داشت.
پايان پيام 

تصاویر مرتبط