دوشنبه ۱۳۹۲/۱۰/۳۰

حافظي، مديرعامل سازمان خدمات طراحي شهرداري قزوين:

طراحي ميدان‌هاي حج و شورا در منطقه سه شهرداري قزوين به اتمام رسيد

پروژه مطالعه، طراحي و زيباسازي دو تا از ميدان‌هاي منطقه سه شهرداري قزوين به نام‌هاي حج و شورا به سفارش اين منطقه توسط سازمان خدمات طراحي شهرداري قزوين به اتمام رسيد.

 

 

مديرعامل سازمان خدمات طراحي شهرداري قزوين گفت: پروژه مطالعه، طراحي و زيباسازي دو تا از ميدان‌هاي منطقه سه شهرداري قزوين به نام‌هاي حج و شورا به سفارش اين منطقه توسط سازمان خدمات طراحي شهرداري قزوين به اتمام رسيد.
به گزارش روابط عمومي سازمان خدمات طراحي شهرداري قزوين؛ محمداسماعيل حافظي افزود: در راستاي تحقق اهدافي نظير بازپيرايي، زيباسازي و نورپردازي ميدان‌هاي شهر قزوين، تهيه طرح ساماندهي آن‌ها از سال 90 در دستور كار قرار گرفته است و در سال جاري نيز اقدام به تهيه اين طرح در تعدادي از ميدان‌هاي شهر قزوين شده است. 
وي بيان کرد: ميدان حج به مساحت تقريبي 600 مترمربع در منطقه پونک در امتداد بلوار حج و در مجاورت سازمان حج و زيارت قرار گرفته است و اين ميدان سطح کوچکي دارد و به همين دليل با طراحي چند عنصر کلي معماري سعي شده تا به مفهوم نام ميدان پرداخته شود.
حافظي افزود: در همين راستا دو سطح اسپيرال مانند با جهت پادساعت گرد حول يک مکعب که داخل آبنمايي با 4 آبفشان قرار دارد مي‌چرخند و اسپيرالهاي مذکور به صورت پوسته‌هاي بتني سفيد رنگ و مکعب مياني با پوشش سنگ سياه پيشنهاد شده است و عناصر طراحي شده معماري داراي طرح نورپردازي نيز مي‌باشند.
اين مسوول اظهار کرد: ميدان شورا در منطقه مينودر در امتداد بلوارهاي صياد شيرازي و 22 بهمن و در مجاورت بيمارستان ولايت قراردارد و مساحت تقريبي اين ميدان حدود هزار و 247 مترمربع مي‌باشد و در حال حاضر داراي سطوح سبز چمن کاري با سطح اندکي گل کاري است.
وي بيان کرد: در طرح ساماندهي اين ميدان با عنايت به مفهوم هم گرايي، هم انديشي و تلاش جمعي جهت نيل به هدف مشترک، المان‌هاي مرکز گرا و هم گرايي طراحي شده اند که نگاهي به سوي يک نقطه خاص دارند و در اين نقطه مرکزي آبنمايي جهت تلطيف فضاي ميدان تدارک ديده شده است.
حافظي گفت: كيفيت فضاهاي گل کاري شده و تعبيه نازل‌هاي آبفشان و طراحي نورپردازي بر روي المانها و داخل آبنما از ويژگي هاي طرح اين ميدان است و طرح اجرايي اين ميادين در ماه جاري جهت اجرا به شهرداري منطقه 3 ارسال خواهد شد.
پايان پيام

 

تصاویر مرتبط