دوشنبه ۱۳۹۷/۰۴/۰۴

بازطراحی بوستان سرتک

بازطراحی بوستان سرتک

پروژه مطالعه و طراحی بوستان سرتک با رویکرد افزایش سرانه فضای سبز و کاهش آلودگی محیطی با مساحت تقریبی هفت هکتار در امتداد بلوارهای شهید بهشتی و شهید لشگری در موقعیت پرتردد شهری قرار دارد.

این بوستان با هدف منظرسازی دارای فضاهایی با کاربری های متفاوت شامل فضای گل کاری فصلی، فرش گل، باغ صخره ای و برکه، نمایشگاه گل سرپوشیده، فضاهای نمایشگاهی، بازی کودکان و ورزش بزرگسالان، باغ های رز و مجسمه در جهت ایجاد فضایی مفرح و منظری زیبا در شهر گنجانده شده است.

 توجه به مقوله آموزش در جهت پاکیزگی هر چه بیشتر هوا، کارایی حداکثری و انعطاف پذیری طرح برای پاسخگویی به نیازهای سایت، توسعه امکانات دید و منظر و ارتقاء کیفیت بصری سایت از اهداف طراحی آن به شمار می رود که با وجود تنوع فضایی مکان مناسبی برای گذراندن اوقات فراغت اقشار مختلف و گروه های سنی متفاوت بود و بخشی از نیازهای اجتماعی جامعه را نیز فراهم می کند.

 در این پروژه توجه به سکوت و سکون فضا، در دسترس بودن محورهای اصلی، عدم شکست پی در پی مسیرها و محورها به منظور حفظ و یکپارچگی دو قطعه سایت، توجه به جزئیات و آرایش سطوح، استفاده از آثار حجمی در طراحی محوطه سازی و باغ سازی در آمیختگی خصوصیت معماری ایرانی با معماری مدرن مدنظر قرار گرفته است که نشان از طرحی با ویژگی های نمادین و تولید یک گره و نشان شهری دارد.

تصاویر مرتبط