سه‌شنبه ۱۳۹۷/۰۴/۰۵

مجموعه ورزشی شقایق 2

مجموعه ورزشی شقایق 2

این مجموعه ورزشی در زمینی به وسعت 28 هزار متر مربع در ضلع جنوب شرقی تقاطع غیرهمسطح نصر و ضلع شرقی مجموعه ورزشی شقایق واقع شده است و در شمال آن محور شهید بهشتی و در غرب این مجموعه نیز خیابان بلوار آیت اله مدرس قرار دارد.

با توجه به این که بهره بردار فعلی مجموعه ورزشی شقایق سازمان فرهنگی- ورزشی شهرداری است، جلسات متعددی با نمایندگان این سازمان تشکیل و پس از شناسایی نیازها و کمبودهای آن مقرر شد، مجموعه ورزشی شقایق دو به گونه ای طراحی شود که پاسخگوی این نیازها و خواسته ها باشد.

 با توجه به بررسی های به عمل آمده مشخص شد، مکان یاد شده ظرفیت مناسبی برای جذب مخاطب دارد و به برآوردن نیاز آن ها کمک می کند .با توجه به عبور خطوط فشار قوی از سایت پروژه، حریم خطوط از اداره برق استعلام و محدوده حریم از قسمت های قابل طراحی سایت حذف شد تا به فضای سبز اختصاص یابد. همچنین طرح مصوب 20 متری ضلع جنوب سایت به عنوان بهترین مکان برای ورود به این مجموعه با توجه به مسائل ترافیکی ضلع جنوبی آن انتخاب شد.

با نیازسنجی های صورت گرفته و بررسی استانداردهای موجود برای طراحی مکان های ورزشی، فضاهایی مانند ورودی، محل مشاوره پزشکی و اورژانس، مدیریت و نگهبانی، پلازای ورزشی، مسیر دوچرخه به طول 508 متر، پارکینگ دوچرخه، زمین بازی چند منظوره به همراه فضای تماشای بازی، زمین های بازی تنیس، پیست دوچرخه سواری کودک، ساختمان بولینگ و بیلیارد و کافه تریا، رختکن و فروشگاه های ورزشی، آبنما و مسیرهای پیاده روی و فضاهای استراحت گاهی در پروژه پیش بینی شده است.

تصاویر مرتبط