شنبه ۱۳۹۷/۰۴/۰۹

طرح خانه – موزه ي سرلشگر خلبان شهيد عباس بابايي

طرح خانه – موزه ي سرلشگر خلبان شهيد عباس بابايي

با توجه به ضرورت انتقال افكار ، احساسات آن شهيد و شناساندن ايشان و آرمان هاي والايش و آثار به جامانده از دوران دفاع مقدس ، پروژه خانه –موزه ي سرلشگر خلبان شهيد عباس بابايي، در دست تهیه است.

از ویژگی‌های مهم این پروژه می‌توان به انتقال شيوه زندگي و سيرت اين شهيد بزرگوار نقش به سزايي در اشنايي اقشار مختلف جامعه به ويژه نسل جوان با شيرمردي ها و در عين حال ساده زيستي ايشان دارد. همچنين ساخت اين موزه مي تواند مركزي براي انتقال ميراث گرانبها از شهدا و ايثارگران به جامعه ، ايجاد ميعادگاهي براي تجمع ياران شهدا و مرجعي براي نويسندگان و محققان حوزه دفاع مقدس مي باشد اشاره کرد.

 با توجه با اينكه اين موزه در شهر قزوين كه زادگاه و محل زندگي قهرمان ملي شهيد بابايي است ، فضايي در خور شايسته اين شهيد كه معرف افكار والا و ابعاد مختلف زندگي ايشان باشد همان منزل پدري ايشان مي باشد كه تنها ميعادگاه دوستداران و طرفداران شهيد بابايي است . اين خانه محل شكل گيري بسياري از خاطرات اين شهيد در دوران نوجواني و بزرگسالي بوده پتانسيل فراواني در جهت تبديل شدن به موزه شهيد بابايي را دارد كه اين موزه نمايش دهنده دو دوره زماني  تولد تا شهادت و نمايش دهنده سه برش از زندگي شخصي و خانوادگي ، كاري و حرفه اي و شهادت ايشان است .

 تمامي اشيا و ادوات ازقبيل عكس ، وسايل شخصي ، دست نوشته ها ، وصيت نامه و لوازم تعزيه خواني و پيام هايي كه از طرف مقام معظم رهبري و ديگران در خصوص اين شهيد برجاي مانده است به نمايش گذاشته مي شود .

تصاویر مرتبط