سه‌شنبه ۱۴۰۰/۱۱/۱۲

حافظی:

پنجمین و آخرین نشست از سلسله نشست های مجازی با محوریت شهر دوستدار کودک در قزوین برگزار شد

محمد اسماعیل حافظی، مدیر عامل سازمان خدمات طراحی شهرداری قزوین، گفت: پنجمین نشست تخصصی از سلسله نشست های مجازی با محوریت شهر دوستدار کودک با موضوع «مهارت افزایی و تعامل کودکان و نوجوانان با خانواده ها » برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان خدمات طراحی شهرداری قزوین؛ حافظی گفت: پنجمین و آخرین نشست مجازی دوره شهر دوستدار کودک با مشارکت بیش از 100 نفر از مدیران و کارشناسان مرتبط شهری قزوین برگزار شد و  مورد توجه و استقبال قرار گرفت.

این نشست به طور زنده و مجازی و با مشارکت حوزه معاونت شهرسازی و معماری شهرداری قزوین، دبیرخانه شهر دوستدار کودک، معاونت برنامه ریزی و توسعه منابع انسانی، دانشگاه جامع علمی و کاربردی مرکز شهرداری قزوین و سمپوزیوم بین المللی و نشریه تخصصی آرمان شهر کودکان جهت شرکت و آموزش کارکنان شهرداری قزوین برگزار شد.


حافظی گفت: پیش تر از این نیز، در چهار محور اصلی از این دوره آموزشی، موضوعاتی همچون «اصول و مبانی شهر دوستدار کودک»، «سلامت روان کودکان و نوجوانان در دوران پاندمی کرونا»،«حقوق کودکان» و «جایگاه کودکان در نظام حقوقی ایران» با حضور اساتید مطرح ملی و بین المللی به صورت آنلاین ارائه شد.  


حافظی عنوان کرد: شهر دوستدار کودک، شهری است که کودکان را در کانون توجه قرار داده و تلاشی است به منظور مناسب سازی، مطلوب سازی و بسترسازی از منظر کالبدی، اجتماعی و فرهنگی شهر برای فعالیت کودکان تا آنها نیز مانند سایر شهروندان منطبق با نیازهایشان بتوانند در شهر زندگی کنند.


وی افزود: رویکرد شهر دوستدار کودک، رویکردی از مدیریت شهری در زمینه ی شهرهای زیست پذیر بوده و در راستای بهبود کیفیت زندگی کودکان در شهر تلاش می کند. بر همین اساس شهرداری قزوین تلاش دارد شهر قزوین به شهر دوستدار کودک تبدیل شود و در این راستا برنامه های متعددی را تهیه و اجرا کرده است.
پایان پیام

 

تصاویر مرتبط