یکشنبه ۱۳۹۸/۰۴/۱۶

حافظی:

طراحی و جانمایی اتاق مادر و کودک در چهار بوستان شهر قزوین در دست تهیه است

محمد اسماعیل حافظی، مدیرعامل سازمان خدمات طراحی شهرداری قزوین، گفت: طراحی و جانمایی اتاق مادر و کودک در 4 بوستان ملاخلیلا، بوستان بانوان نرگس، بوستان بانوان ریحانه و بوستان ملت در دستور کار سازمان طراحی قرار گرفته است .

به گزارش روابط عمومی سازمان خدمات طراحی شهرداری قزوین؛ حافظی گفت: طرح اتاق های مادر و کودک جهت رفاه حال مادران و کودکان با در نظر گرفتن دو بخش مجزای شستشو و نظافت کودک و بخش شیردهی و استراحت با مساحت حدودی 40 مترمربع و امکان سرویس دهی به 3 تا 6 مادر و کودک در دست تهیه است.

حافظی خاطر نشان کرد: اتاق های مادر و کودک در چهار بوستان پرتردد مادران، اجرا می شود، اما از آنجایی که طرح آن به صورت تیپ تهیه می شود، قابلیت جانمایی در سایر بوستان ها  و اماکن شهر قزوین را دارا است.

این مسئول بیان کرد: این اتاق ها باید از حداقل تجهیزات مانند تخت شیردهی به نوزاد، روشویی، تخت تعویض کودکان، فضای استراحت موقت مادران، تخت استراحت نوزاد و مانند این ها برخوردار باشند و حداقل دو نفر باید به طور شیفتی در این اتاق ها مستقر شده و به مراجعان خدمات رسانی کنند.

حافظی گفت: یکی از نیازهای مهم در محیط های شهری، نیاز به فضاهایی برای رسیدگی مادران به نوزادان در مکان های عمومی از جمله بوستان ها و فضاهای شهری است که در کنار تحقق عدالت اجتماعی، موجب آسایش روانی مادران در رسیدگی به نوزادان خود شده و به آنان فرصت حضور در فضاهای شهری را می دهد.

پایان پیام.

تصاویر مرتبط