شنبه ۱۳۹۸/۰۵/۱۲

حافظی:

طرح زیباسازی مخازن زباله سطح شهر قزوین در دست تهیه است

محمد اسماعیل حافظی، مدیر عامل سازمان خدمات طراحی شهرداری قزوین، گفت: طرح زیباسازی مخازن زباله برای بافت تاریخی و طرح تیپ مخازن زباله پیاده روها برای سطح شهر در دست تهیه است.

به گزارش روابط عمومی سازمان خدمات طراحی شهرداری قزوین؛ حافظی گفت: طراحی مخازن زباله و مخازن پیاده روها از آنجایی اهمیت می یابد که این عناصر به عنوان  قسمتی از مبلمان شهری نقش واسطی بین شهروندان و سیستم مدیریت پسماند را ایفا می کنند و لازم است در طراحی آنها به نوع پسماند، فرهنگ اجتماعی بهره برداری از آن ویژگی بافت و بستر محل نصب و سیستم جمع آوری پسماند توجه کرد.  

وی ادامه داد: بافت­ های تاریخی شهر  قزوین بخشی از هویت آن است و عناصر، مبلمان ها و مجموعه های شکل دهنده آن نیز باید به تناسب دارای ویژگی های مختلفی همچون نقش انگیزی، تعادل، تناسب، اصالت و کیفیت های لازم باشد.

این مسئول بیان کرد: با زیباسازی معابر و فضاهای شهری و افزایش جاذبیت های بصری و کیفی مبلمان های شهری می توانیم شاهد جلب و جذب هرچه بیشتر گردشگر و نیز توسعه گردشگر باشیم.

وی بیان کرد: از ویژگی ها و اهداف این پروژه می توان به افزایش کیفیت فضاهای شهری از طریق  بهبود وضعیت بهداشتی، ایمنی، سیما و منظر مخازن زباله، توجه به هویت معماری و تاریخی شهر قزوین، طراحی یکپارچه شهری و کاهش آلودگی و بی نظمی های بصری، تسهیل فرآیند ذخیره را می توان نام برد.

مدیرعامل سازمان خدمات طراحی اضافه کرد: از دیگر ویژگی و اهداف این پروژه، نگهداری و جمع آوری پسماند و افزایش ضریب ایمنی و بهداشتی مأموران جمع‌آوری زباله خصوصا در حین تخلیه اشاره کرد.

وی اظهار داشت : اجرای طرح زیباسازی مخازن زباله برای بافت تاریخی و تهیه طرح تیپ مخازن زباله پیاده رویی برای سطح شهر علاوه بر  بهبود کارایی، عملکرد و کیفیت مخازن زباله و صرفه جویی های اقتصادی ناشی از افزایش عمر بهینه سطل های زباله، موجب  فرهنگ سازی و بهبود آموزش شهروندی در خصوص دفع بهداشتی پسماند در سطح شهر می شود.

پایان پیام.

تصاویر مرتبط