دوشنبه ۱۳۹۹/۰۲/۲۹

حافظی اعلام کرد:

طراحی فضای شهری ضلع شمال غربی مجتمع مسکونی بانک مسکن

محمد اسماعیل حافظی، مدیرعامل سازمان خدمات طراحی شهرداری قزوین، گفت: طراحی فضای شهری با مساحت 2800 متر مربع در ضلع شمال غربی مجتمع مسکونی بانک مسکن توسط سازمان خدمات طراحی تهیه شده است.

به گزارش روابط عمومی سازمان خدمات طراحی شهرداری قزوین، حافظی گفت: این سازمان با توجه به درخواست شهرداری منطقه 2، طراحی فضای شهری ضلع شمال غربی مجتمع مسکونی بانک مسکن را با هدف ارتقا کیفیت سیما و منظر شهری و بهبود کیفیت فضای مورد نظر در دستورکار خود قرار داده بود.

حافظی اظهار کرد: فضای مورد نظر در حال حاضر وضعیت مناسبی به لحاظ بصری ندارد و با توجه به عوامل مصنوعی موجود در محل  پروژه، این فضای شهری به صورت پارک صخره­‌ای طراحی شده است. این پروژه با بهره­گیری از انواع گونه­های مختلف گیاهان همراه با سنگ‌های بزرگ تزئینی اجرا و طرح زیبایی را در بدنه فضای شهری به نمایش خواهد گذاشت. 

وی با اشاره به اینکه پارک‌­های صخره­ ای مناظری هستند که به‌صورت گسترده از صخره و سنگ در ایجاد آنها استفاده میشود، ادامه داد: به‌طور معمول، گیاهانی که در باغ­‌های صخره‌ای به کار گرفته می‌شوند کوچک هستند و بزرگتر از یک متر در ارتفاع رشد نمیکنند. 

پایان پیام

تصاویر مرتبط