پنجشنبه ۱۳۹۹/۰۳/۰۱

مدیر عامل سازمان خدمات طراحی شهرداری:

بازطراحی پروژه بوستان سرتک به پایان رسید

محمد اسماعیل حافظی، مدیر عامل سازمان خدمات طراحی شهرداری قزوین، گفت: بازطراحی پروژه بوستان سرتک با توجه به درخواست شهرداری منطقه دو، توسط سازمان خدمات طراحی انجلام و مطابق با فهرست بهاء سال 1399بروز رسانی و جهت اجرا تحویل آن حوزه شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان خدمات طراحی شهرداری قزوین، حافظی گفت: پروژه مطالعه و طراحی بوستان سرتک با رویکرد افزایش سرانه فضای سبز و کاهش آلودگی محیطی با مساحت تقریبی سه هکتار در امتداد بلوارهای شهید بهشتی و شهید لشگری در موقعیت پرتردد شهری قرار دارد.

حافظی اظهار کرد: این بوستان با هدف منظرسازی دارای فضاهایی با کاربری های متفاوت شامل فضای گل کاری فصلی، باغ صخره ای و آبنمای کف خشک، فضاهای نمایشگاهی، بازی کودکان و ورزش بزرگسالان، باغ های رز و تندیس های مناسب در جهت ایجاد فضایی مفرح و منظری زیبا در شهر در نظر گرفته شده است.

وی افزود: توجه به مقوله آموزش در جهت پاکیزگی هر چه بیشتر هوا، کارایی حداکثری و انعطاف پذیری طرح برای پاسخگویی به نیازهای سایت، توسعه امکانات دید و منظر و ارتقاء کیفیت بصری سایت از اهداف طراحی آن به شمار می رود که با وجود تنوع فضایی مکان مناسبی برای اقشار مختلف و گروه های سنی متفاوت بود و بخشی از نیازهای اجتماعی جامعه را نیز فراهم می کند.

مدیرعامل سازمان خدمات طراحی شهرداری قزوین افزود: در این پروژه توجه به سکوت و سکون فضا، در دسترس بودن محورهای اصلی، عدم شکست پی در پی مسیرها و محورها به منظور حفظ و یکپارچگی سایت، توجه به جزئیات و آرایش سطوح، استفاده از آثار حجمی در طراحی محوطه سازی و باغ سازی در آمیختگی خصوصیت معماری ایرانی-اسلامی با معماری مدرن مدنظر قرار گرفته است که نشان از طرحی با ویژگی های نمادین و تولید یک گره و نشان شهری دارد.

پایان پیام

تصاویر مرتبط