شنبه ۱۳۹۹/۰۴/۲۱

حافظی مطرح كرد:

تهيه طرح «مطالعه و طراحی سردر ورودی آرامستان بهشت فاطمه» برای اجرا

به گزارش روابط عمومی سازمان خدمات طراحی شهرداری قزوین؛ حافظی گفت: طراحی سردرب ورودی آرامستان بهشت فاطمه که به درخواست سازمان آرامستان ها و به جهت حل معضلات ترافیکی و بصری در دست تهیه بود، به پایان رسید.

محمداسماعیل حافظی، مدیرعامل سازمان خدمات طراحی شهرداری قزوین گفت: طرح سردرِ آرامستان بهشت فاطمه بنابر درخواست سازمان آرامستان‌ها و با توجه به مصوبات دهمین جلسه کارگروه نما و منظر شهری و به‌دنبال مشکلات متعدد ترافیکی که تراکم وسایل نقلیه و کاهش سرعت تردد در ایام تعطیل را به همراه داشت، و همچنین با توجه به فرسودگی اسکلت سردرب و استاندارد نبودن ابعاد آن در دست تهیه قرار داشت، نهایی  و تکمیل شد و هم اکنون آماده اجرا می باشد.

حافظی افزود: طراحی این سردرب با الهام گرفتن از الگوهای اصیل معماری اسلامی و تناسبات و تزئینات دروازه درب کوشک و دروازه تهران قدیم به عنوان ورودی های شاخص کهن شهر قزوین وبا انتخاب مصالح متناسب و مقاوم با توجه به افق 50 ساله تهیه شده و پس از بررسی در جلسات متعدد، به تایید و تصویب رسیده است. همچنین با توجه به لزوم کنترل ورود و خروج به آرامستان، اتاقک نگهبانی نیز در این طرح لحاظ شده است.

وی اظهار کرد: از ویژگی های مهم طرح به بهبود وضعیت عبور و مروری سواره، افزایش امنیت پیاده، بهبود وضعیت نما و منظر و ارتقای کیفی و بصری، تقویت همبستگی اجتماعی و افزایش رضایتمندی افراد مراجعه کننده اشاره کرد.

پایان پیام

تصاویر مرتبط