پنجشنبه ۱۳۹۹/۰۴/۲۶

حافظی:

تهیه طرح مناسب سازی خانه فرهنگ ناصر آباد با رویکرد رفع نیازهای افراد کم توان جسمی و حرکتی به اتمام رسید

محمد اسماعیل حافظی، مدیر عامل سازمان خدمات طراحی شهرداری قزوین، گفت:تهیه طرح مناسب سازی پروژه خانه فرهنگ در محدوده ی شهرک ناصرآباد به سفارش شهرداری منطقه یک به اتمام رسید .

به گزارش روابط عمومی سازمان خدمات طراحی شهرداری قزوین؛حافظی گفت: پروژه مذکور باتوجه به درخواست مشاور حوزه معلولین و کم توانان شهرداری، مجدد بازنگری و موارد مناسب سازی جهت رفاه معلولین در آن به دقت اعمال شد.

این مسئول اظهار کرد: اهداف مهم در بازطراحی این خانه فرهنگ شامل: افزودن سرویس بهداشتی معلولین در طبقات، اضافه کردن اتاق مادر و کودک به مجموعه و بحث مناسب سازی جایگاه معلولین در سالن آمفی تئاتر، است.

وی یادآور شد: کاربری های شاخص پیشنهادی در این مرکز باتوجه به نیازهای فرهنگی – اجتماعی اهالی شهرک ناصرآباد، وسعت و موقعیت سایت عبارتند از: طراحی فضای جمعی در قالب سالن اجتماعات (آمفی تئاتر)، طراحی اتاق مادر و کودک و غرفه و فضاهای آموزشی و ... است.

حافظی افزود: در این پروژه ضمن مدنظر قرار دادن مواردی چون تحلیل وضع موجود سایت، همسایگی ها،بافت پیرامونی و شناسایی نیازهای مردم محله، عواملی همچون حفظ امنیت، پرهیز از آلودگی صوتی و ایجاد دسترسی های مناسب به مجموعه و استفاده از آثار حجمی در طراحی و ادغام معماری ایرانی– اسلامی با معماری مدرن، در طراحی خانه فرهنگ ناصرآباد لحاظ شد.

پایان پیام

تصاویر مرتبط