سه‌شنبه ۱۳۹۹/۰۷/۲۲

حافظی:

طرح سوله ورزشی مشعلدار به پایان رسید

محمد اسماعیل حافظی، مدیر عامل سازمان خدمات طراحی شهرداری قزوین، گفت: طرح سوله ورزشی مشعلدار به درخواست شهرداری منطقه یک، توسط سازمان خدمات طراحی تهیه و تصویب و جهت اجرایی شدن ارسال شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان خدمات طراحی شهرداری قزوین؛ حافظی گفت: نظر به درخواست شهرداری منطقه یک در سال 98 مبنی بر تهیه طرح سوله ورزشی در ناحیه مشعلدار در زمینی به مساحت حدودی 2 هزار مترمربع به دلیل کمبود فضای ورزشی در این ناحیه شهری، این سازمان پس از بازدید میدانی و بررسی موقعیت سایت و اخذ استعلامات مربوطه و طرح های فرادست شهری و همچنین انجام آزمایشات مکانیک خاک در محدوده مورد نظر اقدام به طراحی سوله مورد نظر مطابق با خواسته های کارفرما نمود که پس از تهیه و تصویب طرح جهت اجرا به دستگاه بهره بردار ارسال شد.

این مسئول بیان کرد: با توجه به فوریت اجرایی شدن طرح، این پروژه در دو فاز (سازه) و (معماری و تاسیسات) تهیه شد و بخش سازه به همراه برآورد در فاز اول به شهرداری مربوطه جهت انجام مناقصه و انتخاب پیمانکار ارسال شد و پس ازاجرای اسکلت ساختمان بخش دوم به همراه برآورد جهت انجام مراحل بعدی ارسال شد.

حافظی گفت: از نکات حائز اهمیت در طراحی این سوله می توان به موارد زیر اشاره کرد: این سوله دارای دو بخش (ساختمان اصلی سوله و ساختمان اداری) است.ساختمان اصلی دارای مساحتی در حدود 2 هزار مترمربع و ساختمان اداری دارای مساحتی در حدود 100 مترمربع و ساختمان اصلی شامل محوطه اصلی ورزشگاه بوده که دارای یک ورودی اصلی از سمت شرقی و دو ورودی فرعی از سمت شمال و غرب است که ورودی شمالی امکان ورود خودرو در شرایط بحرانی به ورزشگاه را نیز داراست.

وی ادامه داد: از دیگر نکات حائز اهمیت در طراحی این پروژه ساختمان اداری آن است که شامل نگهبانی، پذیرش، انبار، رختکن و دوش، سرویس بهداشتی،اتاق برق و اتاق تاسیسات است که بدین ترتیب بخش های جانبی ورزشگاه از سالن اصلی جدا شده  ولی از داخل ارتباط بین دو ساختمان میسر است و همچنین در داخل محوطه سوله نیز ورودی سواره، نگهبانی، فضای سبز و پارکینگ پیش بینی شده است.

وی افزود: در طرح فوق ضوابط سازمان آتش نشانی مورد بررسی قرارگرفته و نامه تاییدیه سازمان مربوطه نیز اخذ، و ورودیهای این سوله جهت ورود افراد کم توان و سالخورده و معلول، مناسب سازی شده است.

پایان پیام

تصاویر مرتبط