دوشنبه ۱۳۹۹/۱۱/۲۷

حافظی:

پروژه طراحی فضاهای داخلی پایانه آزادگان به اتمام رسید

محمد اسماعیل حافظی، مدیر عامل سازمان خدمات طراحی شهرداری قزوین، گفت: ترمینال درگاه ورودی عمده مسافرانی است که به شهر وارد می شوند و نقطه عطف و تاثیرگذار در منظر مخاطبان تازه وارد به آن شهر است.

به گزارش روابط عمومی سازمان خدمات طراحی شهرداری قزوین؛ حافظی گفت: استان قزوین با سابقه کهن،آثار تاریخی، مناظر طبیعی بی نظیر و چهره های نام آور نیازمند محیطی مناسب و در خور پذیرایی از مهمانانش است، به همین سبب بنا به درخواست سازمان پایانه ها و جلسات متعددی که با حضور زرآبادی پورسرپرست معاونت حمل و نقل و ترافیک در راستای بازپیرایی ترمینال آزادگان قزوین بر آن شدیم که با کمترین تغییرات در وضع موجود، محیطی صمیمی و آرام برای مخاطبان فراهم آوریم.

این مسؤول گفت: ازجمله نکات مهم در روند طراحی این پروژه: استفاده از آجر و رنگ سفید در بدنه دیوارها و سازه بتنی اکسپوز با سقف هایتک سالن اصلی هم خوانی زیبایی پیدا می کند و همچنین بهره گیری از رنگ اخرایی در دیواره جنوبی سالن انتظار اصلی، فضایی گرم با تاکید بر خروجی درگاه مسافران در حال عزیمت، محیط را تاثیرگذارتر می کند.

حافظی ادامه داد: با توجه به تأسیسات مکانیکی موجود در مجموعه، در کناره ستون های اصلی سالن انتظار، طراحی قاب های فلزی با خط نستعلیق هنرمندان شهرمان یادآور می شود که قزوین پایتخت خوشنویسی ایران است و از سویی استفاده از تابلوهای برجسته مسی، سفالی و گچی در ورودی های اصلی ترمینال به معرفی کامل استان قزوین می پردازد. همچنین تعبیه فضای کافه کتاب در نقطه ای مناسب، محیط را برای گذراندن زمان انتظار در ترمینال مهیا می کند.

وی بیان کرد: لازم به ذکر است که در استفاده از نورپردازی مناسب در کلیه فضاهای سالن اصلی با تاکید بر عناصر مهم طراحی شده، بهره برده شده است.

پایان پیام

تصاویر مرتبط