چهارشنبه ۱۴۰۰/۰۱/۱۸

حافظی:

طرح فاز دو مناسب سازی بلوار خرمشهر تهیه شد

محمد اسماعیل حافظی، مدیر عامل سازمان خدمات طراحی شهرداری قزوین، گفت: بنا به درخواست شهرداری منطقه یک مبنی بر تهیه طرح مناسب سازی و مبلمان شهری بلوار خرمشهر حدفاصل تقاطع ولیعصر تا میدان تهران قدیم، طراحی این محور تهیه شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان خدمات طراحی شهرداری قزوین؛ حافظی گفت:محدوده مورد نظر در بخش شرقی شهر قزوین و در مجاورت طیف وسیعی از کاربری های شهری نظیر مسکونی، تجاری، فرهنگی و اداری است. همچنین قرارگیری در کریدور ورودی های شهر از سمت جنوب و شرق نیز بر درجه اهمیت این بلوار می افزاید به گونه ای که این محور، یکی از پرتردد ترین محورهای درون شهری و برون شهری در سیستم حمل و نقل شهری است.

این مسئول گفت: از نکات حائز اهمیت در طراحی این محور، طراحی مبلمان شهری یکدست و مناسب با فضاها و موقعیت خاص کاربری های موجود،ارائه طرح روشنایی محور، استفاده از مصالح ثابت و غیر لغزنده جهت سهولت حرکت و ایمنی بیشتر و استفاده از رمپ به جای اختلاف سطح های نامناسب با حداقل شیب 8 درصد جهت سهولت استفاده افراد کم توان و معلول می توان نام برد.

حافظی ادامه داد: از دیگر نکات حائز اهمیت در تهیه این طرح، طراحی مسیر نابینایان و مسیر تجهیزات و مبلمان شهری در طول محور، طراحی مسیر پیوسته فضای سبز در مجاورت پیاده رو به منظور افزایش زیبایی بصری، طراحی مسیر دوچرخه در طول محورها و ارایه طرح آبیاری و طرح کاشت فضای سبز است.

پایان پیام

تصاویر مرتبط